Odpowiedzi

2009-09-26T09:37:36+02:00
Egipt okresla sie jako dar Nilu poniewaz ludnosc mieszkajaca w Egipcie jest ,,uzalezniona od Nilu'' To dzieki tej rzece rozwija sie Egipt Nil daje ludnosci egipskiej przetrwanie Dostarcza wody, ktora jest niezbedna do zycia i ktorej brakuje w klimacie zwrotnikowym

Egipt darem Nilu – Egipt zwany był darem nilu ponieważ Nil wylewał każdego roku i użyźniał tereny rolne. Egipcjanie sadzili zboża które za sprawą sztucznego nawadniania niedługo potem kwitły i nadawały się do zbioru. Choć Nil wylewał tylko raz w roku dzięki irygacji plony można było zbierać dwa razy do roku
6 3 6
2009-09-26T09:40:20+02:00
* Wszystko co się tam rodziło było za sprawą Nilu
* Dzięki jego wylewom posiadali najżyźniejszą glębę (ponieważ nanosił muł )
* Zbierali tam nawet 5 razy więcej plonów niż gdziekolwiek indziej
* Zapewnił rozwój rolnictwa
5 4 5
2009-09-26T10:14:56+02:00
Dar Nilu” – tak nazywał Egipt grecki historyk Herodot, który odwiedził ten kraj ok. 450 r. p.n.e. Miał na myśli wąski pas zieleni wzdłuż rzeki, rajski ogród pośród bezbrzeżnej pustyni.

Pierwsi neolityczni rolnicy i hodowcy, przodkowie starożytnych Egipcjan, osiedli się nad Nilem pod koniec VI tysiąclecia p.n.e.

Losy państwa i życie każdego z Egipcjan spoczywały w rękach bogów. Namacalnym znakiem przychylnej obecności bóstw były coroczne wylewy Nilu. Społeczność egipska zamieszkiwała małe osady, najpopularniejsze były domy zbudowane z suszonej na słońcu cegły mułowej. Nil obfitujący w wiele gatunków ryb dostarczał taniej żywności. Egipcjanie zjadali duże ilości mięsa i dziczyzny. Najpopularniejszym napojem było piwo i wino. Owoce w jadłospisie to figi, daktyle i winogrona. Z warzyw popularne były m.in. soczewica, cebula czosnek, sałata. Rośliny te rosły dzięki wylewom Nilu.

Gdyby nie Nil, Egipt by nie istniał ponieważ jego mieszkańcy nie mieliby skąd czerpać pożywienia.
4 4 4