Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-12T18:52:12+01:00
Julia jest bohaterką książki "Romeo i Julia".Mieszka w Weronie (jest to miasto położone we Włoszczech). Pochodzi ona z rodu Kapcórką swych rodziców. Nie dawno skończyła 14 lat.Tak naprawdę nie wiemy jak wygląda,ale ze słów Romea możemy zakładac,że była ona piękną nastolatkąMłodzieniec porównuje ją do śnieżnego gołębia, gdy jej towarzyszki ztają się gronem kawek. Twierdzi, że piękność Julii zawstydza blask jarzących się świec. Monteki przyznaje, że nie widział jeszcze tak uroczej dziewczyny.
Julia jest buntowniczą osobą,ponieważ potrafi postwic się swoim rodzicom.Jest rozsądna, gdyż nigdy nie zrobiła nic pochopnie.Jenak, tak jak każdy z nas, Julia musiała podjąc bardzo ważną decyzję, która mogła zmienic całe jej życie:Muziała wybrac pomiędzy smoimi rodzicami a ukochanym. Lecz przed tem ulega rodzicom gdy mówią jej że musi wyjśc za Parysa. Do piero po pewnym czasie buntuje się przeciwko nim i zostaje do końca wierna swojemu mężowi Romeowi.Julia jest bardzo odważną osobą, gdyż wypija miksturę od ojca Laurentego.Jej miłośc do Romea doprowadza do śmierci głównych bohaterów.
Moim zdaniem, Julia jest pozytywną bohaterką. miłośc do meża odmieniła jej życie, nie bała się nawet zginąc za niego (a to moim zdaniem jest największym dowodem miłości).