Napisz e-maila do kolegi\ koleżanki (użyj co najmniej 15 czasowników w czasie przeszłym)... na stronę zeszytu A5:P
to ma być taki e-mail żeby opowiedziec co sie wczoraj robilo itp.:)
dzięki z góry:*
ahaaa i prosze żeby byla polska wersja dolączona...

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-26T12:35:55+02:00
Dear Kasia,
I want to tell you about my last day. I got up and i dressed. Then I went to bathroom - I had a shower. After that I had breakfast. When I ate something my I went to school by bus. The lessons were very boring. Unfortunalety I failed the Maths exam. At the breaks I was talking with my friends. After school I was doing shopping. I met with my friend and her boyfriend. At home I watched TV and did my homework. In the evening we had a guests - my familly. I spent nice time. I hope you are well. Write me soon.
Greeting,
...... (imie)


Droga Kasiu,
Chcę/ Pragnę opowiedzieć ci o moim wczorajszym dniu. Wstałam i ubrałam się. Potem poszłam do łazienki - wziełam prysznic. Po tym zjadłam śniadanie. Kiedy coś zjadłam pojechałam do szkoły autobusem. Lekcje były bardzo nudne. Niestety oblałam/nie zdałam egzaminu z matmy. Na przerwach rozmawiałam z moimi przyjaciółmi. Po szkole robiłam zakupy. Spotkalam się z moją przyjaciolka i jej chlopakiem. W domu obejrzalam tv i odrobilam lekcje. Wieczorem mialam gosci - moja rodzine. Spedzilam milo czas. Mam nadzieje, ze u ciebie wszystko w porzadku. Napisz do mnie wkrotce.
Pozdrawiam,
............
2 4 2
2009-09-26T13:33:09+02:00
Dear Ann,
Yesterday, as you know, was my birthday. When I woke up at 7:30am the first surprise waited for me already. I opened the tiny parcel and it was a small bullet and inside was a litlle angel surrouned by the golden brocade. This gift was from my sister. When I entered the living room, there more surprises waited for me! I was really happy because everyone remembered about my birthday. On the table was a very huge chocolate birthday cake. I got the plenty of presents but I regret only you weren't there, but thanks for the wishes.
Write back.

Dear Ann,
wczoraj były moje urodziny i miałam niesamowity dzień. Kiedy wstałam o 7:30 czekała już na mnie pierwsza niespodzianka. To byla mala paczuszka. Odrazu otworzylam prezent. Było to malutka kula, a w środku niej był aniołek otoczony złocistym brokatem. Ten prezent był od mojej siostry. Kiedy weszłam do salonu, czekało tam na mnie więcej niespodzianek! Byłam naprawdę szczęśliwa bo wszyscy pamiętali o moich urodzinach. Na stole był ogromny czekoladowy tort. Dostałam mnóstwo prezentów ale żałuję tylko że ciebie tam nie było, ale dziękuje za życzenia.
Odpisz.


Mam nadzieje, ze pomoglam :)