Odpowiedzi

2012-07-23T19:53:26+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).


Język jakim się posługiwali Romeo i Julia był językiem pełnym uniesień i metafor. Oboje wzgłędem siebie używali porównań i personifikacji. Idealizowali siebie nawzajem, a także wyznawali sobie miłość poprzez wiersz.
Ich uczucie było z pewnoscia szczere i glębokie , ale mimo to wyolbrzymiali obiekt swoich westchnień. Romeo i Julia posługiwali się przepięknym , poetyckim językiem. Byli przy tym bardzo delikatni , subtelni i romantyczni.
Ich język nie był językiem potocznym jaki można spotkać na co dzień.
Natomiast współczesne pary zakochanych nie mówią do siebie w jezyku poetyckim. Jest to język potoczny jaki używa się na co dzień. Najczęściej są to skróty. A często zakochani wyznają sobie miłość przez telefon, sms czy e-mail. Jest to język mało subtelny czy romantyczny , ale nie można powiedzieć , że współczesne pary nie potrafią obdarzać drugą osobę wielkim uczuciem, choć wyrażają to w nieco inny sposób niż Romeo i Julia.