Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-12T22:02:36+01:00
Poezja jest atrakcyjna z wielu różnych powodów. Największym z nich jest fakt, iż w wierszach można znaleźć najpiękniejsze prawdy życiowe jak i najważniejsze wartości dla człowieka. W poezji często ukryte są przesłania, jaki i sens który widoczny jest dla osób doświadczonych przez życie. Poezja jest urozmaicona, jednakże musimy pamiętać o jej głównym zadaniu : dotarciu do czytelnika. Istnieją różne rodzaje wierszy, każdy dopasowany do charakteru czytelnika czy pisarza. Poeci w swych dziełach zamieszczają swoje przeżycia, a w kilku słowach mogą opisać wszystko. To jest bardzo piękne, jednakże prawdy w poezji zawarte, są jeszcze piękniejsze. Jan Kochanowski, wielki artysta napisał Treny. Był to zbiór poetyckich rozważań ku czci jego zmarłej córeczki.
''Pełno nas, a jakoby nikogo nie było.
Jedną, małą duszyczką tak wiele ubyło.''
To piękne, ale straszne słowa. Kochanowski rozpacza po śmierci swej pociechy, oraz ukazuje nam prawdę śmierci. Nawet jeżeli umrzemy, cząstki naszej duszy zostaną, będą w sercach najbliższych. W Polskiej historii jest bardzo wielu poetów, jednakże tą osobę otaczała aura mądrości, a z jej wierszy trudno było wyciągnąć zadowalające wnioski. Jednakże Karol Wojtyła nie dość że był bardzo mądry, szlachetny i pobożny, potrafił przekazać nam wiele, choćby w zwykłej modlitwie, czy w paru słowach. Był wielkim Polakiem, a jego poezja jest jedną z atrakcyjniejszych. Wojtyła bardzo często pisał o przyjaźni, miłości i śmierci. Czyż nie są to największe wartości? Uważam, że On potrafił przemawiać do wszystkich i wszyscy Go słuchali. Jego poezja jest piękna.
''oprócz słów odszukanych z nicości -
ach, zostaje ci jeszcze cząstka tego zdziwienia,
które będzie całą treścią wieczności.''
Te słowa opowiadają o wszystkim, choć są bardzo trudne do zrozumienia. To właśnie sprawia, że poezja jest tak piękna i mądra! Nawet dla nas, młodych ludzi bardzo atrakcyjna.


Nie wiem czy o to chodziło, ale... NO, cóż jest. A oto cytaty może potrzebne...Wojtyły. Śmierć i miłość.
''Za tę chwilę pełną śmierci dziwnej,
która w wieczność niezmierną opływa, ''
''dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała. ''