W załączniku są teksty?prosze o rozwiazanie mi tych zadań!
W tym zadaniu szóstym wycieło pytania więc je podam:
1.Wyjaśnij,.jak- według poszczegółnych autorów-postępuje współczesny człowiek,a w jaki sposób zachowali sie ludzie w przeszłości.
2.Odpowiedz,jak autorzy obu tekstów oceniają dązenie człowieka do posiadania dóbr materialnych.Określ,która z przedstawionych opini jest Ci bliższa.
W załączniku robicie zadanie 6,7 i 9

1

Odpowiedzi

2009-09-26T16:35:16+02:00
Zad7)
14%os uważa ze zdecydowanie poczebuje autorytetów.

16% społeczeństwa polskiego nie poczebuje autorytetów.

myślę ze dzieje sie tak dlatego ze ludzie ci uważają ze sami wiedza jak najlepiej kierować swoim życiem i nie są im poczebne osoby które wskażą im sposób życiowego postępowania poprzez swoje zachowanie.

os. uważane za autorytety maja ogromny wpływ na polaków ponieważ pokazują one swoim sposobem życia, swoimi zachowaniami i swoimi wypowiedziami jak według nich należy żyć a polacy naśladują te zachowania bąć starają sie to robić wię zmieniaja swoje zach.

zad9)
a)postaci tej nie mozna uznać za właściwy i zeczywisty autorytet w dziedzinie. stomatologi gdyż jest to mężczyzna który prywatnie nie jest stomatologiem lecz tylko gra go w reklamie.

b)
na nie:
ten sam mężczyzna w innej roli widziany w innej reklamie.

na tak;
-najlepsza i wys. jakość
-polecanie przez innych dentystów


zadanie 6)
a) w przeszłości ludzie starali się być świeci dzielić z innymi radością i oczywiści podbijać świat. o takim zachowaniu informuje nas 1 tekst pisany przez J.M.L DESCALZO. Jednak jeszcze w tym samym tekście autor mówi o tym ze teraz ludzie się zmienili i ich gł. celem jest kupowanie dóbr materialnych.
tak właśnie zachowują się współcześni ludzie również według autorów drugie tekstu.................... tam ludzie również chcą głownie mieć a bycie kimś dobrym nie jest dla niech jusz takie ważne.

b)według autora 1 tekstu komsumpcja zmiena zycie na gorsze czemu przeczą autoży 2 z tekstów twierdząc ze komsumpcja jest dobrem. mnie bliższa jest postawa pokazana przez .M.L DESCALZO gdyż uwarzam ze ludzie na 1 planie powinni mieć zawsze robienie czegoś dobrego a nie zdobywanie majątku.w miejsce kropek musisz wstawić nazwiska bo w moim załączniku są zbyt rozmazane.
pozdrawiam;)
17 4 17