Odpowiedzi

2009-09-26T13:22:09+02:00
Wiara w Boga pomaga nam w pokonywaniu życiowych problemów, uskrzydla i dodaje otuchy kiedy tracimy nadzieje. Pomaga wierzącym, którzy są w stanie wiele poświecić dla Boga, a w rezultacie potrafi zdziałać cuda. Życie ludzkie nie jest karą tylko nagrodą, niestety wielu ludzi obwinia Boga za swoje niepowodzenia i upadki. Lecz czy mamy prawo winić Boga za wszystkie nieszczęścia, które mają miejsce w naszym życiu? czy to nie jest egoistyczne zachowanie z naszej strony? Zapominając o Bogu sami spisujemy na siebie wyrok, bo Bóg jest łasko wiercą, dawcą życia, a bez Niego ono traci sens.
Bóg pomaga nam pokonać choroby, biedy i wszystkie rodzaju problemy.
Moim zdaniem wira jest potrzebna , a nawet konieczna w życiu.
21 3 21
2009-09-26T13:24:13+02:00
Pan Bóg może zrobić wszystko, może zbawić świat, ale nie może zrobić tego bez nas. Nie może także zrobić tego bez naszej zgody. Bóg tak bardzo nas kocha, że dał nam wolną wolę. Bóg jest panem panów i królem królów, jest Stwórcą, dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli uzna się zwierzchnictwo Boga nad naszym życiem to wiara pomoże nam w życiu. Bóg jest dobry, jest naszym Ojcem, słucha co do Niego mówimy i jeśli powiemy Mu, że chcemy iść ścieżką, którą dla nas zaplanował, On nas poprowadzi. Człowiek jest grzeszny, więc nie raz zbłądzi i wejdzie na drogę szatana. Wiara pomoże w życiu, jeśli będzie szczera i gorliwa. Bóg słucha naszych próśb, ale wkracza wtedy, kiedy On uzna to za słuszne.
Pan Bóg bez nas nie zbawi świata. Jego miłość jest tak ogromna, po to nas stworzył, żeby nas zabrać do swojego królestwa.
24 3 24