1.Napisz wypracowanie "Nikt nie powinien zostawać sam na starość"- wyjaśnij to stwierdzenie i poprzyj je fragmentami opowiadania "Stary człowiek i morze"

2.Przestrzegać zasad etykiety czy nie? W jakich sytuacjach? Napisz odpowiedź, jakiej udzielisz komuś, kto Cię o to zapytał. Zilustruj to odpowiednimi przykładami.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-26T15:47:43+02:00
Postaram sie napisać tak jak powinno być;))

1)
na starośc wielu ludzi zostaje samych. ludzie ci nie mają z kim porozmawiać ani nie ma im kto pomóc. tymczasem tak być nie powinno a na str. każdy powinien mieć kogoś dzięki komu nie będzie w życiu sam.
nie powinno się tak dziać ponieważ wielu ludzi na starość nie jest w stanie poradzić sobie z niektórymi sprawami jak gotowanie czy sprzątanie, poza tym starsi ludzie niekiedy zapominają o tym ze np. mają zapłacić rachunki(bać nie są w stanie isć by to zrobić) lub by wziąć leki. dlatego powinien być ktoś kto zaniesie do zapłaty pieniądze, przypomni o lekarstwach czy ugotuje i pomorze posprzątać. pozatym ten ktoś ktyo powinien być przy starszej osobie zapewni jej godny tryb życia zasłużony spokuj na emerytuże i szacunek po śmierci tymczasem gdy ktoś jest sam nie zyje i nie umiera godzie lecz robi to w brudzie głodzie bulu i cierpieniu a karzdy człowiek zasługuje na szacunek kturego w takim wypadku nie ma. pczywiście są tesz sprawne zdrowe lecz starsze osby kturym ktośjest poczebny częto nie po to aby się nimi zając lecz po ty by z nimi porozmawiać i wezprzeć bo samotnym staruszką często doskwiera nie tylko niezadbanie ale ruwnież bardzo duża samotność.
mam nadzieje ze pokazałam tym tekstem ze starsi ludzie ze wzglendu na nalężny im szacunek nie powinni żyć samotnie.
mam nadzieje ze właśnie o to chodziło;))