Odpowiedzi

2016-07-22T20:03:53+02:00
Jezus Chrystus jest obecny w każdej chwili mego życia. Pierwszy raz spotkałem Jezusa jako niemowlę podczas chrztu świętego. Wtedy zostałem włączony do wspólnoty Kościoła. Od tego czasu Jezus Chrystus jest cały czas ze mną. W czasie I Komunii Świętej, gdy przyjmowałem Ciało Chrystusa, Jezus zamieszkał w moim sercu. Jezus Chrystus jest także ze mną teraz, gdy przygotowuje się do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

            Jezus Chrystus jest dla mnie przyjacielem, który bez względu na mój charakter i zachowanie, zawsze jest blisko mnie. Pilnuje każdego mego kroku, prowadzi właściwą ścieżką i nie pozwala zboczyć na złą drogę.       


            Jezus Chrystus jest jedynym moim Bogiem, w którego wierzę i w którym pokładam ufność. Jezus Chrystus jest dla mnie Zbawicielem, który z miłości do mnie umarł na krzyżu za grzechy moje i wszystkich ludzi. Jezus Chrystus przebacza mi wszystkie przewinienia w sakramencie pokuty i daje życie wieczne, a w każdej Eucharystii karmi moją duszę swoim ciałem i krwią.


                Jezus Chrystus jest dla mnie źródłem życia. Dzięki Niemu pojawiłem się na tym świecie i z Nim chcę iść przez całe swoje życie