Odpowiedzi

2010-01-12T22:04:43+01:00
Starożytni ludzie wynaleźli wieli fascynujących obiektów, odkryli wiele ciekawych rzeczy oraz też wiele osiągnęli. Są rzeczy które do naszych czasów przetrwały, a inne już nie. Ważne to m.in. akwedukty, termy, zbroje, miasta, przysłowia. Najważniejszą jednak rzeczą, uważam twierdzenia, wynalezione przez starożytnych greków. Każdy nie słyszał o twierdzeniu Euklides czy Pitagorasa. Dzisiaj są podstawami matematyki. Uczą się na nich nie tylko dzieci w Polsce, ale w rożnych innych krajach.
6 4 6
2010-01-12T22:11:01+01:00
Człowiek współczesny sporo zawdzięcza starożytności, jaka dała początek bardzo wielu rzeczom i bez nich nie można by wyobrazić sobie dzisiejszego świata. Pozostawiła po sobie ogrom cennych "pamiątek", można dzięki nim poznawać tamtejsze życie...
W Grecji Starożytnej swój początek miał rozwój teatru. Grecki teatr narodził się z religijnych przedstawień na cześć Dionizosa, które były organizowane podczas świąt zwanych właśnie Dionizjami. Owe Wielkie Dionizje były organizowane w marcu (w miastach). To z nich potem powstała tragedia. We wrześniu, natomiast odbywały się małe Dionizje (głównie na wsiach)-zapoczątkowały one komedię.
Moim zdaniem odgrywanie komedii lub tragedii w teatrze przyczyniło się do wielu zmian. Ludzie przestali bać się pokazywać swoje emocje, talenty, z czasem zostało to wykorzystywane do pokazania swoich przekonań, zmuszając do dyskusji. Jak wiemy, rozmowa oraz brak bojaźni przed odkrywaniem emocji jest bardzo ważne i pomocne w codziennym życiu.
5 3 5
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-12T22:18:57+01:00
We współczesnym świecie osiągnięcia starożytnych mają wielkie znaczenie np.
1. Pismo - jest najważniejszą drogą komunikacji między ludźmi.
2. Architektura - do dziś budowle służą naszym budowniczym i architektom za wzór do naśladowania; np. kolumny.
3.Demokracja - dzisiaj także możemy w sposób demokratyczny podejmować decyzję większością głosów.
4. Sztuka- dzieła wybitnych artystów rzeźbiarzy są do dziś wzorem do naśladowania.
5. Astronomia- wiedza astronomiczna przyczyniła się do stworzenia kalendarza słonecznego , według którego rok trwał 365 dni.
6. Teatr - sztuki napisane w starożytności ,są grywane do dziś we współczesnych teatrach.

Mam nadzieję że pomogłem pozdro...
9 2 9