Odpowiedzi

2010-01-12T22:13:03+01:00
Autorem lektury Pt: „Hobbit” jest J.R.R.Tolkien. Głównym bohaterem tej książki był Bilbo Baggins. Syn Belladonny Tuk i Bunga Bagginsa. Hobbit mieszkał we wspaniałej norce po rodzicach znajdującej się na Pagórku.
Bilbo to mały człowiek, mniejszy od krasnoludków, który różni się od nich tym, że nie nosi brody. Charakterystyczną cechą hobbistów są wypięte brzuchy i bardzo owłosione, opatrzone twardą podeszwą, stopy. Bohater książki nie uprawiał czarów, lecz potrafił znikać błyskawicznie i bezszelestnie. Najbardziej w swoim życiu cenił sobie wygodę, a także spokój. Mając 50 lat wyruszył w swoją pierwszą wyprawę z trzynastoma krasnoludkami i Gandalfem w poszukiwaniu skarbów. Podczas tej podróży wiele razy narażał swoje życie, aby ratować swoich towarzyszy. W czasie wędrówki zmienił swój tryb życia, z czego na początku był bardzo niezadowolony, gdyż cenił sobie komfort i lubił dobrze zjeść. Również podczas wyprawy nauczył się władać bronią, sam zdobywać pożywienie oraz stał się odważny i ostrożny. Dzięki znalezionemu w grocie pierścieniowi potrafił stać się niewidzialnym, co pozwoliło mu wiele razy zwyciężyć nad stworami czyhającymi na ich drodze. Krasnoludy z tego powodu nazwali go włamywaczem.
Bilbo bardzo zmienił się po tej podróży, ponieważ w przeszłości był przywiązany do swojego domu, a po powrocie wyruszał w niedalekie podróże. Również zaczął pisać pamiętnik, a o przeżytych przygodach zaczął wszystkim opowiadać. Bilbo po długiej włóczędze stał się doświadczonym, hojnym i otwartym hobbitem, którego wszyscy mieszkańcy Pagórka podziwiali.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-12T22:13:14+01:00
Bilbo Baggins jest główny bohaterem książki "Hobbit , czyli tam i z powrotem".Był hobbitem - większy od liliputa , mniejszy od krasnala -miał 50 lat . Mieszkał w pobliżu pagórka . Pochodził z zamożnej rodziny , jego rodzicami byli Belledonna Tuli i Bungo Baggins.
Bilbo był niskiego wzrostu , brzuch miał wypięty , jego stopy zaopatrzone były w twardą powierzchnię .
Jego skura porośnięta była bujnymi i ciemnymi włosami . Ubierał się kolorowo , zwykle na zółto-zielono.
Główny bohater tej książki był bardzo spokojny i nigdy nie opuszczał go dobry humor.Nie lubił podróży wolał usiąść i zapalić fajką . Tak jak wszyscy hobbici lubił zjeść dużo dobrego jedzenia .Bylbo był bardzo gośćinny i chętnie przyjmował gości.Był również waleczny i odważny . Posiadał dużą inteligencję , dzięki której mógł wybrnąć z każdej sutyacji . przykładem tego może być zaplanowana przez niego ucieczka z zamku w beczkach po winie . Był odpowiedzialny za swoje czyny i gdy popełnił jakiś błąd , przez lekkomyślność , nie wypierał winy. Zawsze był hojny i pogodnie nastawiony do otoczenia .W miarę upływu czasu staje się coraz bardziej samodzielny , bystrzejszy , dojrzały , a także mądry i roztropny , dzięki czemu był przywódcą kampanii.Poznał także przyjaciół:elfów , krasnoludów i Gandalfa.
Moim zdaniem , Bilbo Baggins był ciekawym bohaterem . Odznaczył się wieloma pozytywnymi cechami podczas wyprawy.Przemiana bohatera jest godna naśladowania.
4 4 4