Odpowiedzi

2010-01-12T22:57:11+01:00
1. Szkoła uczuć
2. Romeo i Julia (współczesne)
3. Słodki listopad

Są to filmy z których można wiele wynieść. Pokazują ludzkie cierpienia, wybory jakie ludzie muszą dokonywać. Naprawdę warte obejrzenia.
4 3 4
2010-01-12T23:02:15+01:00
1. Stowarzyszenie Umarłych Poetów - pokazuje młodzieży, że każdy ma prawo do swojego głosu. Pokazuje formy buntu oraz co jest ważne w życiu. Pomaga znaleźć nam właściwą drogę w życiu.

2. Szkoła Uczuć - pokazuje młodym co jest ważne w życiu, pokazuje jak ludzie potrafią się zmieniać pod presją innych. Film uczy nas jak podejmować dobre dla nas decyzje. Pozwala zrozumieć swoje błędy oraz jak je naprawić.

3. Szesnaście Świeczek - Bardzo stary film, pokazuje co młodzi ludzie czują gdy są niezrozumiani, nie okazuje się im szacunku. Pozwala na głębokie przemyślenia i chwilę refleksji.
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-12T23:05:04+01:00
Wśród filmów, które z pewnością powinien obejrzeć gimnazjalista znajduje się film Andrzeja Wajdy pt. "Katyń". Ta produkcja opisuje jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski - morderstwo katyńskie. "Katyń" niesie za sobą najważniejsze przesłanie: historii nie wolno sfałszować, przyszłe pokolenia, ludzie młodzi muszą wiedzieć prawdę, nawet wówczas, gdy boli.

Bezsprzecznie młodzi powinni sięgnąć do historii najnowszej i jej najznakomitszych przedstawicieli wśród których na czoło wysuwa się ks. Popiełuszko. Film, który wyreżyserował Rafał Wieczyński pt. "Popiełuszko. Wolność jest w nas" podaje fakty z życia księdza - męczennika polskiej wiary oraz obraz tragicznych wydarzeń Polski komunistycznej.

Jednak nie określając życia jako ciągłą, monotonną walkę warto wspomnieć także o kolejnym polskim filmie. "Kochaj i tańcz" niezwykle łatwo i prosto uczy, że do szczęścia nie trzeba wiele: wystarczy iść za głosem serca. A ten głos serca połączyć z pasją. W produkcji tej wyrazem uczuć i dążeń do pełni szczęścia jest taniec.

5 5 5