1.Rozbuduj wiadomości:
a)Lokalne(bezdomni śpią na ławkach w parku)
b)Krajowe(rząd zaakceptował projekt ustawy budżetowej na przyszły rok)
c)między narodowe(w rejonie trójkąta bermudzkiego zatonął japoński statek)
d)sportowe(mecz Polska-Holandia zakończył się wynikiem 2:1)
e)UŁÓŻ PROGNOZĘ POGODY(na ten tydzień)
Tylko proszę żeby to nie było byle jak.....
Tak jeden podpunkt na więcej niż pięć zdań....a ten ostatni najdłużej....
pilne na JUTRO....
Z góry dziękuję:):*

1

Odpowiedzi

2010-01-13T14:51:40+01:00
A)Prosze państwa dzisiejsze wiadomości zaczniemy od informacji lokalnych. Jak wszyscy wiedzą w naszym mieście jest dużo bezdmonych. Chodzą oni po mieście i śpią w parkach. Trzeba coś z tym zrobic i to jak najszybcjej,gdyż tak nie może być. W związku z ta sprawą naplywa do nas coraz więcej skarg. Ludzie boja się wypuszczac dzieci do parkow, bo może im sie cos stac.


b)Następna sprawa dotyczy informacji krajowych. W związku z tym, że do rządu naplywa coraz więcej wniosków o dofinansowania projektów, budowania nowych galerii i drug nasze władze musialy sporządzić nawy projekt budrzetowy. Jeszce niedawno nie było wiadomo czy jego tworzenie dojdzie do końca. Choć gdy pojawiła się ta informacja zaczęły sie protesty. Wilele osób bylo zbulwersowana ta informacją. Na szczeście jak donoszą najnowsze informacje owy projekt został zaakceptowany przez rząd.

c)Kolejne będą informacje między narodowe. Jak wszyscy wiedzą rejon trójkąta bermuckiego uchodzi za jeden z najniebezpiecznych miejsc do pływania statkami szczególnie podczas burz. W tamtych okolicach było juz wiele przypadków zatonięcia i zaginiecia statków i łodzi. Oststnio zdarzyło sie tam kolejne nieszczeście, gdyz zatonął kolejny statek. Dwóch członków załogi zgineło, jednemu udalo sie przezyc. Jednak lezy w szpitalu w ciężkim stanie.

d)Teraz czas na wiadomości sportowe. W nich zaczynamy od meczu Polska-Holandia. Nasza reprezentaja od dawna nie wygrała meczu z Holendrami, az do dzisiaj. Choć jeszcze na pól godziny przed końcem spotkania Holandia prowadziła 0-1. Wszystko wskazywało na to, że ten macz zakończy się przegraną Polaków, gdyż nasi grali słabo. Jednak po zadziwiajacej zmianie jaka dokonał nasz trener przyniosła nie oczekiwany sukces i Polacy zdobyli dwie bramki.

e)nie stety nkie wiem jak naisac prognoze pogady.