Odpowiedzi

2012-11-20T21:06:32+01:00

Kreonie!

Zebraliśmy się tutaj po to, abym mógł przemówić do Ciebie w obronie Antygony.

Zwracam się doCiebie z pytaniem ,czy Antygona zasługuję na los jaki jejzgotowałeś?! Dlaczego nie staniesz w jej obronie?Czy zamiast serca masz głaz ?Jakim jestes człowiekiem ?!

Kreonie!Każdy ma brata ,ojca lub syna.Jak byś postąpilna jej miejscu?! Wiem ,ze nikt nie pozwoliłby krzywdzić swoich bliskich! Więc dlaczego Ty chcesz postąpić inaczej?!

Kreonie! Jezeli miłość do brata jest zbrodnią,to Antygona zasługuje na śmierć.Ale któż nie kocha własnej rodziny?! Czy Ty nie masz serca ?! Czy w życiu musimy być tak okrutni i żli?! Dlaczgo mamy się godzić na te bestialstwo?! Ona nie obawia się śmierci, bo honor brata jest jej droższy niż własne życie.Może zginąć, ale czy Ty tego chcesz?! Ona zginie za siostrzaną miłość ! Ona będzie bohaterem tej ziemi. Chcesz ją pozbawić bycia żoną i matką?! Czy ona nie zasługuje na lepszy los?!

Kreonie! Za to,że uczciwie pochować zwłoki swego brata chciała,spotkać ma sroga kara?Pytam raz jeszcze Kreonie, nie zmienisz swojej decyzji, nie staniesz w jej obronie?! Pozwoliszjej umrzeć?! Tylko bogowie mogą sądzić,bo oni stoją ponad ziemskimi wyrokami.Władza nie powinna lekceważyć nieba,ponieważ tylko bogowie mogą decydować o naszym losie.To bogowie będą nas karać lub nagradzać!

Kreonie! Nie bądż despotycznym władcą i daruj życie Antygonie.Ona nie zasługuje na tak wysoką karą. Okaz jej serce i łaskę. Antygona jest jak najpiękniejszy kwiat, który chce żyć.