Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-13T15:44:45+01:00
Przeczytaj tutaj masz odpowiedzi :):)


Niewiadomo dokładnie, w jakim celu wzniesiono Piramidę Cheopsa. Ogólnie przyjęta teoria głosi, że był to grobowiec faraona. Może tak było, dziwnie jednak wydaje się, że nigdy nie znaleziono w nim żadnego ciała.

Kiedy w IX wieku n.e. oficjalnie zorganizowana ekspedycja weszła do Wielkiej Piramidy i z trudem dotarła do komnaty królewskiej okazało się, że ogromny kamienny sarkofag jest pusty. Był także nienaruszony, oryginalnie zaplombowany. Ponadto wiele faktów przemawia za hipotezą głoszącą, że piramida powstała jeszcze przed panowaniem Cheopsa i pochodzi ona zupełnie z innej epoki. Obecnie uznaje się, ze Piramida Cheopsa wzniesiona została ok. 2560 roku za panowania IV dynastii, z której pochodził Cheops. Sami egiptolodzy nie potwierdzają informacji, jakoby powstała ona dokładnie za panowania faraona IV dynastii. W całej piramidzie nie znaleziono żadnych informacji. Jest to dziwne, bowiem chyba każdy faraon, który postawił tak wielką budowle chciałby uwiecznić swoje imię dla potomnych.

Historia z piramidą Cheopsa opiera się na odkryciu dokonanym w 1837 roku przez Howarda Vyea, który znalazł w piramidzie kartusze z wypisanym imieniem „CHUFU”. Świadczyłoby to, że piramidy zbudowano za panowania Cheopsa, lecz gdyby dokładnie się przyjrzeć dowodom można zauważyć, że napis został sfałszowany przez samego Vyea, pragnącego rozgłosu. Stwierdzono, ze napis zawiera znaki, które za panowania tego faraona jeszcze nie istniały oraz napis posiadał błąd ortograficzny pokrywający się z książką Johna Garnera Wilkinsona pt. „ Materia hieroglyphica”, z której korzystali fałszerze nie zdając sobie sprawy, że w podręczniku imię „CHUFU” jest napisane z błędem.

Dokładne proporcje piramidy, położenie, mistyczne interpretacje jej wymiarów doprowadziły do powstania wielu teorii. XIX - wieczni astronomowie brytyjscy twierdzili, że miała ona być obserwatorium astronomicznym lub zegarem słonecznym. W takim razie nie wiemy, kto, kiedy i w jakim celu wzniósł tą konstrukcję. Piramidy były grobowcami władców lub ludzi niezwykle zamożnych. Kompleks w Gizie stanowi wyjątek. Owszem we wszystkich trzech piramidach znajdowały się sarkofagi, lecz zawsze były puste i zaplombowane. Nie znaleziono ani ciała faraona, ani niczego, co wskazywałoby, iż budowle te miały służyć kiedykolwiek za grobowiec.

Warto zwrócić uwagę na samą konstrukcję piramidy. Największa i najdoskonalsza pod każdym względem jest piramida Cheopsa. Czy następne nie powinny być lepsze od pierwowzoru? Może piramida ta nie jest wytworem pracy rąk ludzkich, a pozostałe są jedynie próbami naśladowania niedoścignionych? Coraz częściej można się spotkać z teoriami, że Wielka Piramida jest dziełem przybyszów z kosmosu. Piramidy to obiekty o strukturze krystalicznej i tym samym wysoce wrażliwe na fale energetyczne częstotliwości radiowej, a nawet kosmiczne mikrofale. Niektórzy uważają, iż pięć granitowych płyt nad komora królewską w Piramidzie Cheopsa mogła być urządzeniem nadawczo – odbiorczym nakierowanym ku odległym częścią kosmosu.

We wnętrzu piramidy jeden korytarz prowadzi w dół, do nie dokończonej komory grobowej. Z nią wiąże się legenda przekazana przez dziejopisarza rzymskiego Herodota, który odnotował w V w p.n.e., że pod piramidą są lochy zbudowane w kształcie wyspy oblanej wodą doprowadzoną kanałem z Nilu. Na tej wyspie miałoby spoczywać ciało Cheopsa. Drugi korytarz wznosi się w górę, początkowo wąski i niski, później przechodzi do długiego przejścia zwanego Wielkim Chodnikiem. Prowadzi on do leżącego w samym środku monumentu komory króla. Znajduje się ona na 48 m nad poziomem podstawy. Ma powierzchnie 50 m2 i wyłożona jest 100 ogromnymi płytami granitowymi o wadze ponad 15 ton. Zarówno płyty sufitowe jak i ściany są idealnie wypolerowane, w przeciwieństwie do podłogi, która jest pofałdowana i chropowata. Niewiadomo, jaką funkcje spełniała ta niedokładność, lecz z pewnością była zaplanowana przez budowniczych.

Komora Króla mieści olbrzymi sarkofag o wymiarach 10,5 m długości, 5 m szerokości i 5,5 m wysokości. Ciekawostką na pewno jest to, iż masa sarkofagu podniesiona do 15 potęgi jest równa masie Ziemi. Z tym samym przejściem, które prowadzi do Komory Króla łączy się korytarz wiodący do innego niedokończonego pomieszczenia zwanego Komorą Królowej, za którą cięgnie się wąskie odkryte w kwietniu 1993 roku przejście zakończone niewielkimi drzwiami.

Istnieje domniemanie, że w piramidzie znajdują się pomieszczenia, do których na razie nie ma dostępu. Na przełomie 1968 i 1969 roku laureat nagrody Nobla , fizyk Luis Alvarez przebadał drogę cząsteczek promieniowania kosmicznego wpadających do Piramidy Cheopsa. Stwierdził niebywały galimatias. Jego zdaniem niezrozumiała jest trasa tych cząsteczek, które bez sensu zbaczają. Jeden z fizyków tamtej ekspedycji powiedział, że nie jest wykluczone, iż struktura piramidy to wielka gmatwanina pomieszczeń. Po 10 latach piramidę zaczęli badać za pomącą sprzętu elektronicznego Japończycy z Uniwersytetu Tokajskiego i stwierdzili istnienie całego labiryntu sal. Dzięki nowoczesnej technice można ustalić, że puste pomieszczenia wewnątrz piramidy stanowią 3 – 15 % objętości. Obecnie człowiek spenetrował ok. 1 % tejże objętości. Być może w układzie sal obecnie znanych nam korytarzy kryje się matematyczny przekaz, który kiedyś pozwoli odkryć to, czego nawet się nie domyślamy.
8 4 8