Odpowiedzi

2009-09-26T20:19:18+02:00
Wyraz Dom posiada dużo znaczeń, dosłownych i w przenośnych.
W dosłownych dom to przystosowany pod względem konstrukcyjnym i użytkowym budynek, przeznaczony do celów mieszkalnych. W przenośnym zaś to
cała rodzinna atmosfera gdzie czujemy się bezpieczni, otoczeni ciepłem rodzinnym to miejsce w którym dorastamy, odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Jest to także ważny element w życiu człowieka.
Dom dla architekta to dzieło, jakie stworzy po ciężkiej pracy. Dla wędrowcy dom jest miejscem chwilowego odpoczynku, postoju w podróżach.
Emigrant w domu znajduje swoje schronienie, zanjduje swoją przystań, gdzie czuje się bezpiecznie.Artysta swój dom traktuje jak hotel, w którym przebywa bardzo rzadko. Zatrzymuje sie tam na sen i chwilowy odpoczynek.Dziecko w domu widzi i czuje bezpieczeństwo jakie daje mu rodzina zgromadzona w miejscu zamieszkania.
Tak więc dom dla każdego jest czymś innym, wyjątkowym lub całkiem bezsensownym i nie potrzebnym.
10 3 10
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-26T20:49:09+02:00
Dom ma rozne znaczenia dla kazdego z nas. Nasz stosunek do niego wiaze sie takze z tym, jaki mamy zawod, ile lat i nie tylko...
Dla architekta dom, to jego praca, podstawa tego w jaki sposob budynek bedzie wygladal. Gdy wezmiemy pod uwage podroznika, dom to miejsce, ktore staje sie przystankiem na trasie. Wygnaniec bedzie twierdzil, ze (dom) to cos do czego chcemy wracac, nasza opoka. Artysta moze tu poczuc natchnienie, jego miejsce emanuje tym czym sie zajmuje.
Jednek mysle ze dom stanowi najistotniejsza role dla dziecka. Ten maly osobnik tu czuje sie bezpiecznie, moze ze wszystkimi porozmawiac , powyglupiac sie, nie ma tu dla niego rzeczy niemozliwy. Dom to miejsce gdzie rodzina jest na pierwszym miejscu, a co sie z nia wiaze MILOSC, ktora zawsze bedzie wyczuwalo z kazdego kacika.
18 4 18