Odpowiedzi

2010-01-13T16:42:49+01:00
Swoje święta spędziłem w gronie rodziny. Uważam, że święta to wspaniały czas. Można poznać krewnych lepiej a także poznać osoby z rodziny o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia że istnieją. Te święta były dla mnie szczególne z kilku powodów. Najważniejszy z nich to że poczułem prawdziwy klimat świąt, zapach świątecznego karpia i rozmów z bliskimi. Przez całe święta rozmowy nie miały końca. A szczególnie w wigilię. W ten dzień jak mówi tradycja zjedliśmy kolajcę wigilijną, podzieliliśmy się opłatkiem noi oczywiście nie zabrakło prezentów. Punktualnie o 24 poszliśmy na pasterkę. Myśle że to była jedna z wspanialszych wigilii w moim życiu.
2010-01-13T17:20:40+01:00
Gdy już wreszcie zapada w tym cudownym dniu, niecierpliwie wyglądany wieczór i zaświeci pierwsza gwiazdka na niebie wówczas wszyscy zasiadamy do nakrytego białym obrusem stołu. Zapominamy o kłótniach i sporach. Święta to czas radości i wybaczania sobie krzywd. Dzielimy się opłatkiem i składamy życzenia. To jeden z najbardziej wzruszających momentów, przy którym niejedna osoba uroni łzę. W wigilijny wieczór wszyscy są sobie bliscy i nikt nie może być sam. To dlatego ustawiamy wolne nakrycie dla samotnego wędrowca. Pod obrusem obowiązkowo musi być siano, by upamiętnić żłóbek - miejsce narodzin Chrystusa. Ozdobą naszych świąt jest pęknie przystrojona choinka. U nas jest to zawsze potężny świerk, którego zapach czuć w całym mieszkaniu. Każdy ma swój udział w jej strojeniu. Najpierw tata równo przymocowuje lampki, by rozświetlały całą choinkę. Następnie obie z mamą wieszamy świecidełka i bombki. Na samym końcu mama ozdabia drzewko błyszczącym łańcuchem i anielskim włosem. Od kiedy pamiętam pod naszą choinką zawsze znajdowały się podarki dla najbliższych, które sprawiały nam ogromną radość. Nigdy nie mogę doczekać się prezentów i wieczornego śpiewania kolęd. Chyba w każdym domu są one znane: "Bóg się rodzi", "Wśród nocnej ciszy", "W żłobie leży"
Święta to najwspanialszy czas w moim życiu, pełen rabości, miłości i szczęścia, w którym spełniają się najskrytsze marzenia.
Bardzo lubię Święta Bożego Narodzenia. Bardzo bym chciała, aby dla wszystkich były one niezapomianym przeżyciem.