Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-13T17:23:43+01:00
Są to najważniejsze wydarzenia w roku liturgicznym chrześcijan, których istotą jest celebracja męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Wielkanoc to święta radosne. Świętujemy wygraną walkę Chrystusa ze śmiercią. Zmartwychwstanie to największa i najpiękniejsza tajemnica. Dla wszystkich chrześcijan święta Wielkiej Nocy są najważniejszym świętem w ciągu roku. Jednak często nie doceniamy ich tak, jak powinniśmy. Nie ma prezentów, wielkiej komercji i bożonarodzeniowego wzruszenia. A jednak te święta są piękne, chociaż spokojniejsze i mniej huczne.
22 1 22
  • peas
  • Rozwiązujący
2010-01-13T17:27:31+01:00
Obchody Triduum Paschalnego mają ogromne znaczenie dla chrześcijan, gdyż możemy wraz z Panem Jezusem przeżyć Jego Mękę, możemy zrozumieć, jak bardzo cierpiał za nas, gdyż atmosfera, jaką wywołuje Triduum, wywołuje u nas refleksje. Możemy się zastanowić nad swoim postępowaniem i życiem, a także nad śmiercią, jej sensem i Sądem Ostatecznym.
Świeta Wielkiej Nocy są najważniejszym świętem w roku, gdyż Pan Jezus Zmartwychwstał, by nas Zbawić. Są wyjątkowe, gdyż tylko On tego dokonał, tylko On powstał z martwych.
19 2 19
2010-01-13T17:40:32+01:00
TRIDUM PASCHALNE TO DLA CHRZEŚCIJANINA PRZEŻYWANIE MĘKI PAŃSKIEJ KAŻDY CHRZEŚCIJANIN POWINIEN W TYM CZASIE WZIĄĆ UDZIAŁ W OBRZĘDACH LITURGICZNYCH.
WIELKANOC TO NAJWAŻNIEJSZE ŚWIĘTO ,GDYŻ JEST TO ŚWIĘTO ZMARTWYCHWSTANIA JEZUSA.PODCZAS WIELKANOCY JAWI SIĘ ON NAM JAKO ZWYCIĘZCA ŚMIERCI ,PIEKŁA I SZATANA;WŁASNĄ MOCĄ ODSUWA KAMIEŃ GROBOWY I TYM CUDEM UDOWADNIA ,ŻE JEST PRAWDZIWYM BOGIEM.RADOŚĆ ŚWIAT WIELKIEJNOCY WYPŁYWA Z TEGO ,ŻE PRZEZ SWE ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUS ZAPEWNIA I NAM ZWYCIĘSTWO NAD ZŁYM DUCHEM ORAZ ZBAWIENIE WIECZNE.
6 3 6