Jak należy postąpić jeśli jest się świadkiem agresji w szkole??
W swoim przemówieniu możesz wykorzystać zaproponowane zwroty i wyrażenia

zwykłe tchórzostwo, kończyć się nieszczęściem, chować głowę w piasek, przechodzić obojętnie wobec zła, niereagowanie na zło,poczucie bezpieczeństwa,akceptowanie zła


Proszę o szybką pomoc
Daję naj!
Prosze pomocy:)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-13T17:48:23+01:00
W dzisiejszych czasach często spotykamy się z agresją. Jest ona spotykana właściwie wszędzie, w każdym środowisku. Przyczyny agresji są różne, ale na pewno nie jest ona dobrym rozwiązaniem.
Znęcanie się nad innymi zarówno psychiczne jak i fizyczne jest złem, dlatego człowiek nie powinien patrzeć na to obojętnie.
Dużo osób jeśli jest świadkiem agresji, nie reagauje. Większość z nich zwyczajnie boi się, że ta agresja możę przenieść się na nich. Jednak warto zdobyś się na odwagę i powiedzieć o agresji komuś doroslemu, w szkole może być to pedagog czy nauczyciel. Dorośli wtedy znajdą na pewno rozwiązanie tego problemu, a ty jako świadek agresji możesz czuć się bezpiecznie.
Warto reagować i zgłaszać problemy, ponieważ znęcanie może doprowadzić do nieszczęścia. Jeśli nie będziemy patrzeć obojętnie na zło to, nasza szkoła stanie się bezpieczna i przyjazna, a chyba każdy uczeń chce mieć poczucie bezpieczeństwa.
34 4 34
2010-01-13T18:45:21+01:00
To tak naprawdę odbiera nam spokój i poczucie bezpieczeństwa w szkole. Jeżeli zaobserwujesz najmniejszy przejaw agresji, poinformuj nauczyciela, nie udawaj że niewidzisz, jeżeli my się tym nie zajmiemy nikt tego za nas nie zrobi. Mam nadzieję że to co powiedziałam trafi do waszych serc i razem bedziemy walczyć o to aby szkoła była bezpieczna i przyjazna.
23 3 23