Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-14T13:11:01+01:00
Podróżowanie zawsze było jedną z wielu form ludzkiej rozrywki, począwszy od starożytności, a kończąc na czasach obecnych. Jednak na przestrzeni dziejów podróż i funkcję podróży rozumiano na wiele sposobów, najwidoczniej zaś taka forma działania odbiła się w czasach wielkich odkryć geograficznych. W oparciu o poniższe argumenty postaram się udowodnić, że warto podróżować.

Obecnie podróż kojarzy nam się z wyjazdem, wyprawą, z poznawaniem nie tylko nowych obszarów, terenów, państw i kultur, ale też nowych ludzi i być może zawieraniu kolejnych znajomości. Z podróży zawsze przywozimy jakieś pamiątki, ale przede wszystkim ogrom wspomnień, które towarzyszyć nam będą już na zawsze. Właśnie owe wspomnienia i opowieści mogą być dobrym argumentem na potwierdzenie faktu, że warto podróżować. Mając wiele wrażeń i pozytywnych, i negatywnych, możemy się z nimi potem dzielić z przyjaciółmi - zachęcać do podobnej wyprawy lub ostrzegać przed nią.
Innym argumentem jest to, że poprzez podróże bardzo się kształcimy. Poznajemy geografię i całą przyrodę osobiście, a nie tylko z kartek książki czy podręcznika. Wielkie wodospady czy pustynie nie są już dla nas pustymi słowami, ale widocznym i namacalnym dowodami na piękno i niebezpieczeństwo natury.
Również możliwość poznania nowych kultur, tradycji i cywilzacji jest ważnym argumentem na to, że podróże są potrzebne, a podróżowanie konieczne. Owszem, znów możemy opierać się na książkowych definicjach i wiedzy, ale czyż nie o wiele ciekawsze jest poznanie na przykład chińskich tradycji samemu będąc w Chinach? Nie dość, że uczestniczymy w tym poznawaniu na żywo, to mamy jeszcze możliwość obserwacji i dokładnego przyjrzenia się całej otoczce chińskiej cywilizacji.
Kolejnym argumentem za moją tezą jest możliwość nauczenia lub podszkolenia swojej nzjaomości języka obcego. Mając rzeczywistą styczność z rozmówcami, którzy w innym języku mówią, możemy dosłownie dostać darmowe korepetycje, a już na pewno bardzo dobrze podszkolić nie tylko swoją wymowę, ale i słownictwo z akcentem.
Jednak moim zdaniem większość ludzi wyjeżdża z jednego powodu - nie aby rozszerzać swoje horyzonty, ale z związku z bardziej przyziemną potrzebą - odpoczynkiem. Odpoczynek od zgiełku miasta, od nudy i nostalgii jest według mnie głównym czynnikiem, dla którego ludzie decyzują się na wyjazd i podróż.

Uważam, że przedstawione wyżej argumenty dosadnie świadczą o tym, że podróże są ważne i potrzebne, a samo podróżowanie jest bardzo cenną formą wypoczynku.
39 4 39