Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-13T19:01:24+01:00
Fragment 1.
Iluvatar, Jedyny, najpierw stworzył Ainurów. Oni to zagrali Wielką Muzykę, z której powstała Ea - Świat, Który Jest. Iluvatar ukazał im wizję tego świata, który stworzyli poprzez Muzykę, nie wiedząc o tym. Niektórym z nich ta wizja wydała się tak piękna, iż postanowili opuśić swą siedzibę u boku Jedynego by zamieszkać na Świecie i ukształtować go do końca.
Ainurowie którzy zeszli na Ardę (Świat, Ea i Arda to to samo) zwą się Valarami i Majarami. Valarowie są najpotężniejszymi istotami zamieszkującymi Świat i jest ich 14 - siedem Valarów i siedem Valier.

Fragment 2.
Kiedy Rohirrimowie pędzili na odsiecz Gondorowi, zostali niespodziewanie napadnięci przez wojska Haradrimów. Mimo przewagi liczebnej, nie byli oni poważnym zagrożeniem dla armii Theodena - aż do przybycia Czarnego Jeźdźca. Wierzchowce rozbiegły się przerażone, unosząc walecznych Rohirrimów wbrew ich woli coraz dalej od pola bitwy - i od króla. Nawet Śnieżnogrzywy, koń Theodena, stanął dęba - i przypłacił to życiem. Ugodzony czarną strzałą upadł przygniatając równocześnie swego pana. Ale Dernhelm i Merry wciąż nie opuścili króla - wierzchowiec uciekając zrzucił ich. Wódz Nazgulów wylądował swoim strasznym wierzchowcem na powalonym Śnieżnogrzywym, a wtedy Dernhelm dobył miecza i zdjął hełm. Dernhelm okazał się... księżniczką Eowiną! I oświadczył - a właściwie oświadczyła - że jej miecz spadnie na niego, jeśli tknie króla. Merry, który obserwował całe zdarzenie z ukrycia, postanowił obronić Eowinę. Wtedy Nazgul zaatakował księżniczkę, a ona pozbawiła jego wierzchowca części ciała zwanej potocznie łbem. Rozwścieczony Czarny Jeździec uderzył potężnie buławą w tarczę Eowiny, w efekcie czego wspomniana już tarcza oraz ramię księżniczki rozsypały się na kawałki. Nazgul już gotował się, by skończyć z Dern... Eowiną, gdy niepozorny hobbit nareszcie przypomniał o swym istnieniu, godząc przeciwnika od tyłu w kolano. Złotowłosa księżniczka wykorzystała tę chwilę i wbiła miecz w ziejące pustką miejsce poniżej korony.

I tym sposobem prastara przepowiednia, że Wódz Nazgulów nie polegnie z ręki żadnego męża tego świata, wypowiedziana niegdyś przez Glorfindela - spełniła się.

- Inferno