Odpowiedzi

2010-01-13T18:17:35+01:00
"Dom rodzinny, miejsce kształcenia wartości ważnych, dla każdego człowieka". Zgadzam się z tą tezą, spróbuje udowodnić te słowa odpowiednią argumentacją.
Po pierwsze, dom, w którym się wychowujemy, jest najważniejszym miejscem, które będzie miało wpływ na nasze dorosłe życie. "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość będzie trącać", czego nauczymy się w dzieciństwie, będziemy mieć w nawyku do końca życia. Dom rodzinny, to miejsce pełne tradycji.
Uczy nas podstaw życiowych takich jak: religia, kultura, sposób na życie .
Załóżmy, że dziecko w domu, nie ma żadnego autorytetu, rodzice nie interesują się jego szkołą, ani tym z kim się zadaje. Bywa, że nie ma ciepłego obiadu, bo np. "w sklepie była wyprzedaż". Dziecko jest samotne, nie ma wsparcia w rodzicach, więc jak skończy? Jako nieuczuciowy, zamknięty w sobie człowiek.
Trzeci przykład, dziecko w domu alkoholików. Gdzie nawet w małej ilości nikt się nim nie interesuje, mało tego, jest bite, poniżane i głodne. Śmierdzi i nie ma kolegów. Więc co robi ? Popada w nałóg jak rodzice, zatapia swoje smutki, jednakże jest coraz gorzej...
Dom rodzinny to jest pewien "start" na resztę życia. Więc każdy człowiek, powinien dawać dziecku dobry przykład, żeby samo mogło w własnym życiu móc powiedzieć "jestem dobrze wychowany i mam wspaniałych rodziców".


Może być ? ;)
10 4 10