Odpowiedzi

  • saul
  • Początkujący
2010-01-13T18:10:27+01:00
Y- cena kg jabłek, x-cena kg gruszek

x+y=6
y=x/2

to daje
x+x/2=6

2x+x=12
3x=12
x=4

y=2
1 3 1
2010-01-13T18:11:20+01:00
Układ równań będzie taki:
x+y=6
y=½x

x+½x=6
y=½x

1½x=6
y=½x

x=4
y=2

(nie wiem jak tu napisać układ równań..
odp.: kg jabłek kosztuje 4zł, a kg gruszek 2zł
1 5 1