Odpowiedzi

2010-01-13T20:07:30+01:00
Sir Timothy Berners-Lee (ur. 8 czerwca 1955 w Londynie) – współtwórca i jeden z pionierów usługi WWW, obecnie jednej z najpopularniejszych usług internetowych. Od roku 1994 jest Przewodniczącym Konsorcjum W3C.Uczył się w Emanuel School w Wandsworth. Jest absolwentem Queen College Uniwersytetu w Oxford. Tam zbudował komputer lutując bramki TTL, procesor M6800 oraz używając starego odbiornika TV.
Nim stworzył WWW, miał już spore doświadczenie programistyczne. Tim był pierwszym inżynierem Plessey Telecommunications (praca nad systemami rozproszonych transakcji).

Steven Paul Jobs (ur. 24 lutego 1955 w San Francisco w stanie Kalifornia w USA), współzałożyciel (wspólnie ze Stevem
Wozniakiem) i prezes firmy Apple Inc. Jedna z pierwszych osób, która zauważyła potencjał w GUI i myszy w firmie Xerox PARC, dzięki czemu sukces odniosły później komputery Apple Macintosh oraz ich graficzny system operacyjny, Mac OS. Jobs był twórcą firmy NeXT Inc. (firma ta została przejęta przez wtedy Apple Computer Inc, obecnie Apple Inc.).

Stephan Gary "Woz" Wozniak (ur. 11 sierpnia 1950 r. w San José, Stany Zjednoczone) - amerykański wynalazca polskiego pochodzenia. Jeden z trzech założycieli firmy informatycznej Apple Inc.Swój pierwszy komputer stworzył, gdy miał 13 lat . W 1972 roku ukończył Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley.
W latach 1973-1976 pracował w firmie Hewlett-Packard. W 1976 założył wraz ze Stevem Jobsem, oraz Ronaldem Wayne'm firmę Apple. Zaprojektował od podstaw pierwszy komputer firmy Apple o nazwie Apple I, który przeznaczony był do samodzielnego montażu przez użytkownika. Jego różnorodne innowacje stworzyły podstawę pod początkowy sukces firmy.
Odszedł z Apple w 1985. W tym samym roku został odznaczony przez prezydenta USA National Medal of Technology.
W 2009 roku wziął udział w programie Dancing with the Stars (USA). Jego partnerką była Karina Smirnoff, zajęli 10. miejsce na 13 możliwych.

William Henry Gates III (ur. 28 października 1955) – amerykański przedsiębiorca, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i prezes zarządu korporacji Microsoft. Podczas swojej kariery w Microsofcie obejmował stanowiska dyrektora generalnego oraz głównego architekta oprogramowania i pozostaje największym indywidualnym udziałowcem przedsiębiorstwa z ponad 9 procentami akcji zwykłych.