Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-13T21:11:36+01:00
Ja czytałem ,,Grażynę" Mickiewicza

tu jest streszczenie: http://grazyna.klp.pl/a-7770.html

a pomysł na okładke to rycerz z długimi włosami(tak żeby było widać że to kobieta) walczący z krzyżakami i może jeszcze czarny rycerz we tle
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2010-01-13T21:40:01+01:00
Ja czytałam "Pana Tadeusza"
Tu masz streszczenie w pigułce:
http://pan-tadeusz.klp.pl/a-7821.html

A jeżeli chodzi o okładkę to możesz narysować Soplicowo (miejscowość)
Tu masz opis Soplicowa:

Soplicowo leżało na Litwie, w malowniczej okolicy. lagodne pagórki częściowo były uprawne i pocięte w szachownicę pól, częściowo porosłe lasami. Między wzniesieniami połyskiwały nieduże jeziora o piaszczystych lub porośniętych trzciną brzegach.
wiele było w Soplicowie i okolicy pięknych zakątkow, np. ulubiona przez Telimenę Świątynia Dumania. Mnie sie jednak najbardziej spodobały dwa stawy, połączone strumieniem. Jeden staw przypominał dziewczynę: piasek na brzegu złocił sie jak dziewczęce warkocze, a wodę- jasną, czysta i bez jednej zmarszczki - można było przyrównać do młodziutkiej twarzy. Drugi staw, bardziej mroczny, z brzegiem połączonym trzcinami, przy odrobinie wyobraźni mógł się skojarzyć z twarzą chłopca, zaledwie osypaną pierwszym puchem brody i wąsów, z czupryną hardo sterczącą nad cZołem. Strumień przepływający między stawami był jak ręce złączone w uścisku.
W miejscu, w którym strumień spadał w dół, stał mlyn - zazdrosny opiekun, który śledził młodą parę. Podsłuchiwał ich rozmowy i trząsł sie z bezsilnego gniewu, bo nie mół ich dosięgnąć.
Ta okolica szczególnie pięknie wyglądała w nocy, kiedy światło księżyca odbijało się w wodzie i wywoływało nierealny, baśniowy nastrój.

Mam nadzieję, że pomogłam :)