Tematy rozprawek z tezą:
-Czy Polacy zasługują na miano tolerancyjnych?
-Czy konflikt pokoleń jest nieunikniony?
-Rozwój techniki-szansa czy zagrożenie?
-Rola autorytetów w życiu współczesnej młodzieży.
-Wpływ telewizji i internetu na życie młodzieży.
-Czy w pewnych uzasadnionych sytuacjach należy się buntować przeciwko władzy?
-Czy warto wierzyć w koniec świata?

Daje wszystko co mam! Bardzo proszę o wybranie jednego tematu i napisanie jak najlepiej! Z góry baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo dziękuję!!!!!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-13T19:09:09+01:00
Czy konflikt pokoleń jest nieunikniony? To pytanie w dzisiejszych czasach zadaje sobie wiele osób. Niektórzy uważają ze to mit. Moim zdaniem konflikt pokoleń jest nieunikniony, gdyż nie da się uniknąć różnic w światopoglądzie dorosłych i dzieci. Przyczyn moze być wiele: nadmierna opiekuńczośc rodziców, brak czasu na rozmowę, narzucanie dzieciom własnego zdania.
Jako przykładem posłuże się ważną kwestią. Dorośli często dla naszego dobra w wielu sprawach decydują za nas. Robiąc to uzależniają nas od siebie i pozbawiają samodzielności. Często nie dostajemy szansy zeby wyrazić własną opinię.
Jestem przekonana ze wiele konfliktów zaczyna się od drobiazgów np od teo ze dziecko chce zjesć siedem gałek lodów albo zimą niechce założyć czapki, akończy się na wyjściu na nocy koncet rockowy czy wyjeżdzie w góry z przyjaciółmi
Powodemodmiennych zdań międzydziećmi i dorosłymi jest również muzyka jakiej słuchamy my młodzi a jakiej słuchali nasi rodzice czy dziadkowie. Dla starszego pokolenia jest często niezrozumiała
Zaraz za muzykąidzie odpowiedni styl ubierania się. Często spotyka się na ulicach nastolatków ogolonych na łyso, w luźnych spodniach, dziewczyny w krótkich bluzkach z dekoldem i ufarbowanymi wlosami. Te wszystkie nowatorskie pomysły bylwersowały bulwesują i będą bulwersować starsze pokolenie.
Myślę ze udało mi sie udowodnić iż konflikt pokoleń jest niestety nieunikniony. Jednak można go zmniejszyć poprzez tolerowanie poglądów a oprzede wszystkich oprzez szczerą rozmowę. Bo choć z pozoru jest ona mało istotna odgrywa ważną rolę w naszym życiu.
1 5 1