Jak rozumiesz poniższy cytat:"Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać.Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A przecież nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela oswój mnie"(cytat z książki Mały Książe)

Min 16 zdań. Potrzebne do godz 21.Bardzo proszę o pomoc.Bedę wdzieczny

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-13T19:52:05+01:00
Żyjemy w ciągłym pośpiechu . Staramy się wszystko załatwić szybko , niekoniecznie dobrze. W tej codzinnej gonitwie rzadko korzystamy z prawa
oceny . Cóż z tego ,że kupię buty , które mogą okazać się niewygodne , nawet przyciasne . Przyszługuje mi prawo zwrotu , odstąpienia od umowy , reklamacji . Mały Książę stwierdza ,że ludzie nie mają przyjaciół ,gdyż nie ma magazynów z przyjaciółmi. A przecież przyjaźń to wileka sprawa , to odpowiedzialność , to skrupulatne poznanie drugiej osoby . To nauczenie się jej, akceptacja , to uczenie się sztuki kompromisu . Na to człowiek widziany oczyma Małego Księcia nie dysponuje czasem . Żyje w ciągłej pogoni , czasem nie wiadomo nawet za czym . W tym biegu przez życie nie starcza mu czasu na okazanie drugiej osobie zainteresowania które jest elementem niezbędnym dla poznania tej osoby , oswojenia jej . Według idei Małego Księcia człowiek przez niego obserowany wiedzie życie do tego stopnia uproszczone , że nawet przyjażń najchętniej by kupił , bo nie ma czasu o nią zabiegać . Tylko taką przyjaźń trzeba też pielęgnować , tak jak Książę pielegnował swoją Różę .
Być może tym stwioerdzeniem mały bohater chce dać ludziom do zrozumienia ,że zrezygnowali świadomie z przyjaźni , gdyż zamarły w nich cechy wymagane dla stworzenia i utrzymywania prawdziwej przyjaźni , która nie pyta o czas .
1 5 1