Odpowiedzi

2010-01-13T20:14:19+01:00
Ania Shirley to główna i tytułowa bohaterka ksiązki Lucy Maud Montgomery.Jej opiekunami byli Maryla i Mateusz.
Dziewczynka została osierocona,gdy była mała.Kiedy ją poznaliśmy ,miała jesenaście lat.Zamieszkała wówczas na Zielonym Wzgórzó,w poblirzu Avonlea,na Wyspie Księcia Edwarda.
Gdy przyjeczała do Mateusza i Maryli Cuthbert,była chuda i brzydka.Miała spiczsty
podbrudek i wielkie niebieskie oczy.Jej włosy miały rudy kolor.Nosiła krótką sukienkę,a na głowie miała wyblakły,brunatny kapelusz.Z czasem wyrosła z niej wysoka,piękna kobieta.Ania była wrażliwa,oraz czuła na piękno przyrody.Kochała nadawać imiona rośliną i miejscom.Często najpierw mówiła a potem myślała.Ania była opiekuńcza.Po śmierci Mateusza zajęła się Marylą i domem.Odznaczała się duża inteligencją.Lubiła się uczyć,a gdy dorosła,została nauczycielką.Hobby Ani to czytanie książek.Chodziła po sadach,łąkach i polach.
Ania to bohaterka niezwykle pozytywna.Warto ją naśladować,gdyż uczy nas dobroci względem innych ludzi,zwierząt i roslin.Dla mnie dziewczynka jest pozytywną postacią i przykładem,a jednocześnie symbolem wytrwałości i odwagi.

TEKST NIE ZOSTAŁ KOPIOWANY Z ŻADNEJ STRONY TYLKO ZOSTAŁ PRZEPISANY Z ZESZYTU Z JĘZYKA POLSKIEGO<ZABRANIAM KOPIOOWANIE,WYSTARCZY NAPISAĆ PUTANIE CZY MOŻNA(ITAK POZWOLĘ!!!)>
1 3 1