Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-13T22:46:46+01:00
Julia Kopulet - Poznajemy ją jako posłuszną rodzicom dziewczynką. Wraz z rozwojem akcji zamienia się w świadomą swojej woli kobietę. Kocha Romea i jest mu oddana.

Romeo Monteki - Kiedy zakochuje się w Julii zachodzi w nim wielka przemiana: z chłopca ciągle myślącego o zabawie, w mężczyznę planującego wspólne życie z ukochaną.

Ojciec Laurenty - Franciszkanin, był powiernikiem kochanków To on przyczynił się do śmierci obojga. Wymyślił podstęp z napojem, nie myśląc o konsekwencjach.

Tybalt - Krewny pani Kapulet, który nienawidzi roku Montekich. Jest przykładem doskonałego wojownika, choć zgubionego swą porywczością.

Parys - Kochał Julię miłością dozgonną. Choć Kapulet wybrał go na jej męża marzenie o wspólnej przyszłości się nie ziściło.Zmarł w grobowcu niedoszłej małżonki.

Merkucjo - Krewny księcia Eskalusa i wierny przyjaciel Romea. Odznacza się wielkim poczuciem humoru.


Benwolio - Drugi przyjaciel Romea. Bardzo ostrożny, przewidujący, rozważny. Jest wierny w przyjaźni.

Marta - Niania Julii, postać komiczna, starsza kobieta. Jest szczerze przywiązana do Julii i nie pozwoli, by stała jej się krzywda. Zawsze mówi nieskładnie i chaotycznie.

Pan Kopuleti - Jest rozsądnym ojcem, uważa, że Julia ma czas na małżeństwo. Nie szanuje uczuć i poglądów córki. Po śmierci Julii przeżywa przełom, pierwszy wyciąga rękę do zgody.
Pani Kopuleti - Obojętna, chłodna w uczuciach, z uporem dąży do małżeństwa Julii z Parysem. Z nienawiścią i zawziętością chce ukarania Romea. Gotowa jest doprowadzić do morderstwa.

Pan Monteki - Wyrozumiały ojciec, zatroskany o stan emocjonalny syna, chce mu pomóc. Pod wpływem nieszczęścia wyzbywa się małostkowości.
Pani Monteki - Cicha i uległa. Bardzo kocha jedynego syna, umiera z żalu i tęsknoty za nim. Zawsze ma na względzie jego dobro.


6 4 6