Odpowiedzi

2009-09-27T13:37:52+02:00
Prometeusza można nazwać twórcą cywilizacji ponieważ nauczył ludzi matematyki, pisania i czytania, budowania statków,rozpoznawania i wykorzystywania ziół usuwających ból i leczących choroby.
Dał człowiekowi ogień, przy którym mógł się ogrzać, który rozjaśniał ciemne pieczary i odstraszał dziką zwierzynę.Prometeusz rozbudził w człowieku ducha i dał mu moc panowania nad światem.

:)
19 4 19
2009-09-27T13:38:33+02:00
Prometeusz był jednym z tytanów ze świty Kronosa. Ulepił on człowieka z gliny pomieszanej ze łzami. Jednak, mimo że Prometeusz ulepił człowieka na kształt bogów, jego dzieło nie było tak doskonałe jak mieszkańcy Olimpu. Ludzie Prometeusza byli słabi i nieprzystosowani do twardych warunków życia na ówczesnej ziemi. Widząc tę bezbronność człowieka, dobry Prometeusz roztoczył nad swoimi dziećmi troskliwą opiekę. Wykradł dla nich ze słonecznego rydwanu ogień i nauczył ludzi posługiwania się nim, Dzielił się z ludźmi wszelką pożyteczną wiedzą o rzemiosłach, rolnictwie. Prometeusz wtajemniczył dziką ludzkość w arkana cywilizacji. Wyprowadził człowieka z jaskiń i nauczył budować domy oraz miasta. Prometeusz był opiekunem i dobrym duchem ludzkości, dlatego też nazywamy go twórcą cywilizacji.
30 4 30
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-27T13:55:19+02:00
Prometeusz ulepił człowieka z gliny i łez. Byli to ludzie słabi, postanowił więc wykraść ogień ze słonecznego rydwanu i nauczyć ich posługiwania się nim. Nauczył budować ludzi miasta oraz domy.
Nauczył ich rzemiosła i orki. Był opiekunem ludzi. Prometeusz chciał stworzyć innych ludzi niż życzył sobie tego Zeus. Chciał aby byli silni i zaradni.Poświecił się dla ludzi narażając swoje życie. Nauczył ludzi matematyki, na czyn polegają zmiany pór roku. Jest wzorem godnym naśladowania.
15 2 15