Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-13T21:27:04+01:00
1. Jakaś doskonała (dokonana po raz pierwszy) rzecz, czyn przez ciebie.
2.
3. mówi się na przykład "jestes taka ladna jak ósmy cud świata" (bo istniało ich tylko siedem) wg ciebie jest coś ładne, dobrze zbudowane i cię zachwyca.

Co do drugiego nie mam pojecia :D
10 4 10
2010-01-13T21:27:42+01:00
Cud nad wisłą-Wojna polsko-bolszewicka (1919-1921), walki toczone przez Polskę przeciw Rosji Radzieckiej o kształt granicy wschodniej i utrzymanie niepodległości. Po kapitulacji Niemiec rząd radziecki unieważnił ustalenia pokoju brzeskiego i rozpoczął operację zbrojną o kryptonimie Wisła (operacja Wisła, 1919). W jej wyniku wojska radzieckie miały wesprzeć ferment rewolucyjny ogarniający po zakończeniu I wojny światowej Europę Środkową. Akcja ta miała zapoczątkować rewolucję europejską i przynieść zwycięstwo komunizmowi.

Pochód wojsk radzieckich w pierwszej kolejności skierował się przeciw niepodległym republikom Białorusi i Litwy. W grudniu 1918 wojska radzieckie zajęły Mińsk, w styczniu 1919 Wilno i Kowno. 27.II.1919 proklamowano powstanie Litewsko-Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Zajmowaniu terenów białorusko-litewskich przez Armię Czerwoną przeciwstawiała się jedynie ludność polska, organizując oddziały samoobrony.


ósmy cud swiata-Przedstawienie "Ósmy cud świata i zagłada" to historia pary bohaterów, opowieść o ich prawdziwej miłości, która została przedstawiona w dość nietypowy sposób - przez rozwód.
W ostatnim dziesięcioleciu radykalnie zmieniła się obyczajowość. Rozwody to chleb powszedni. Wśród nas jest coraz więcej "kobiet z przeszłością" i "mężczyzn po przejściach". Ale życie lubi też płatać figle. Gdy opadną emocje "kontakty i spotkania z ex. czemu nie?!". Ileż to razy po groźbach, że to definitywny koniec a nawet po cięciu mebli na pół i zażartej walce o każdy przedmiot, przekonujemy się, że życie bez niej czy bez niego to katastrofa. I próbujemy raz jeszcze od nowa poukładać sobie życie. Ale jakie życie?... To już jest inna historia.
Twórcy spektaklu pokazują w nim to, co widzowie lubią najbardziej, czyli prawdziwą historię bohaterów z krwi i kości. I właśnie to jest największą siłą tego przedstawienia, gdyż trudno oprzeć się wrażeniu, że to właśnie nas również spotkało. Główne wątki do historii autorzy czerpali z doświadczeń życiowych swoich i najbliższych przyjaciół. Dzięki temu przedstawienie to jest pełne realizmu i jakże bliskie naszym doświadczeniom.
Na to przedstawienie przyjdzie każdy, kto lubi dobry, współczesny teatr. Chce się odprężyć, wzruszyć, pośmiać i spędzić niezapomniany wieczór.
"Ósmy cud świata i zagłada" to rewelacyjny tekst, znakomici aktorzy i pomysłowa reżyseria.

3 2 3