Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-13T22:15:05+01:00
Interesujący temat :)
kwiecień 1940r.
Zaatakowałem Danię. Słabe państewko! Poddało się po 1 dniu! Następnie przez Danię zaatakowałem Norwegię. Muszę przyznać, że Norwegowie stawiają opór. Ciekawe ile wytrzymają z siłami niemieckimi! Czy przetrzymają naloty niezawodnego Luftwaffe ? I nieposkromioną siłę Wehrmachtu? Szczerze wątpię. No cóż przekonamy się.
maj 1940r.
Norwegia wciąż się broni. Ha! Wytrzymała już miesiąc. Co dziwne Polacy wspierają Norwegów. 10 maja napadliśmy na Belgię, Holandię i Luksemburg. Małe państwa a przyczynią się do klęski Francji! Luftwaffe zbombardowało Rotterdam. Ominęliśmy umocnienia Lini Maginota i wtargnęliśmy do Francji! Szybko postępują wojska Wehrmachtu. Zamknęliśmy armię francuska, chociaż niecałą, w porcie w Dunkierce. Sądzę że ok. 300-350 tys. zdołało się uratować.
czerwiec 1940r.
10 czerwca Włochy wypowiedziały wojnę Francji i Anglii. 14 czerwca naród niemiecki wtargnął do Paryża. 22 czerwca marszałek Petain podpisał decyzję o zaprzestaniu walki w tym samym wagonie w którym Niemcy podpisały bezwarunkową kapitulację kończącą 1 Wojnę światową.
lipiec 1940
umacniamy pozycje we Francji i przygotowujemy się do nalotu na Anglię.
sierpień 1940r.
Rozpoczęła się bitwa o Anglię. Luftwaffe dokonywało nalotów na wyspę. Niestety przegraliśmy. Nadchodzi zima i ciężej będzie ruszyć maszyny do boju. Naloty na Anglię są męczące. Straty paliwa są ogromne. Po prostu musimy zaprzestać dalszych nalotów.

mam nadzieję że to ci w czymś pomoże ;)