Postaci powieści są fantastyczne nie można ich spotkać w świecie realnym.O każdej z nich napisz dwie , trzy linijki.
Powieść Hobbit " Czyli tam i z powrotem "
Przykład:
Gandalf -Czarodziej ,podróżnik ,mistrz białej magii , Mądry filozof , mały staruszek , w ogromnych butach .
Postacie które mam opisać :

Hobbici :

Krasnoludy:

Smaug:

Trolle :

Elfy:

Gobliny:

Wargowie :

Błagam pomózcie ; O

2

Odpowiedzi

2010-12-27T12:35:28+01:00
Hobbci: Przyjaźni i gościnni niziołkowie, uwielbiają jeść i rozdawać prezenty innym. Są bardzo wytrzymali i uparci. Nie lubią zmian i niechętnie podróżują. Krasnoludy: Wytrzymałe plemię stworzone przez Aule'go. Plemię to kocha skały i jaskinie. Lubują się w rzeczach, które zrobiły własnymi rękami. Smaug: Ogromny i straszny smok, który przejął Samotną Górę. Był również inteligentny i przebiegły, potrafił mówić. Potrafił zmusić ludzi zaklęciem swojego wzroku by przyznawali mu racje. Trolle: Kłótliwe i niebezpieczne stworzenia. Nie są zbyt urodziwe, muszą unikać światła dziennego, ponieważ blask słońca powoduje, że zamieniają się w kamień. Elfy: Szlachetne i piękne plemię. Elfy obdarzone są darem długowiecznością oraz wyjątkową inteligencją. Gobliny: Są okrutne i złe, nie potrafią wyrabiać pięknych przedmiotów. Są brudnym i niechlujnym plemieniem. Mają swoich jeńców, oraz posiadają wiele narządów tortur. Nienawidzą krasnoludów i światła dziennego. (Gobliny to inaczej orki) Wargowie : Duże wilki, na których podróżowały gobliny. Wilki te były odmienione przez zło dlatego potrafiły mówić i były wyjątkowo inteligentne.
2 3 2
2010-12-27T12:55:16+01:00

Hobbici byli małymi istotami i mieli krępą postóre. Byli bardzo uprzejmi dla siebie, nie mieli skarpetek ani butów. Mieszkali w norach wykopane w ziemi z okrągłymi dżwiami.

 

Krasnoludy byli równierz małego wzrostu (z tym że mieli buty) zazwyczaj mieli bardzo długie brody. Charakteryzowali się walecznością i odwagą. Najczęściej walczyli toporami.

 

Smaug był smokiem który osiedlił się w królestwie w Górach Mglistych był bardzo egoistyczny chełpił się oraz nie był skromny.

 

Trolle byli samolubni, wielcy i bardzo dużo się kłucili, ich potężność wykorzystywali tylko do zdobywania jedzenia. W nocy polowali i porzywiali się, a w dzień ukrywali się w dziurze, inaczej zamieniliby się w kamień.

 

Elfy był to istoty mądre wysokie ze spiczastymi uszami, byli specjalistami od strzelania z łuku. Więzili tych co zakłucali ich spokój.

 

Gobliny były to istoty spokrewnione z orkami i byli też do nich podobni tylko byli mniejsi. Gobliny były sprzymierzone z wargami (wilkami). Nie cierpieli światła więc mieszkały w ciemnościach.

 

Wargi to groźniejsza odmiana wilków byli sprzymierzeni z goblinami. Wargi słurzyły goblinom za wierzchowce.

 

 

 

4 3 4