Uzupelnij schemata.

W roku.......zawarto II pokój toruński. Państwo krzyzackie zostało podzielona na włonczone do polski prusy..... i prusy.....które stały się.......Polski. Jednak wkrótce zakon krzyżacki zaczoł dążyć do........od polski.W swoich dzialaniach starał sie uzyskać poparcie..... oraz...... . Gdy wielkim mistrzem zakonu został....,Krzyżacy zaczeli otwarcie zmierzać do konfliktu z polską. Do wojny doszło w roku...... Rezultatem przegranej Krzyzaków była............ zakonu w Prusach.

Pilne !!!

2

Odpowiedzi

2010-01-14T14:58:55+01:00
W roku 1466 zawarto II pokój toruński. Państwo krzyżackie zostało podzielone na włączone do polski prusy zakonne które stały się lennikiem Polski. Jednak wkrótce zakon krzyżacki zaczął dożyć do unieważnienia pokoju toruńskiego. W swoich działanich starał się uzyskać poparcie cesarskie i papieskie. Gdy wielkim mistrzem zakonu został Albrecht Hohenzollern krzyżacy zaczęli otwarcie zmierzać do konfliktu z polską do wojny doszło w 1519 roku rezultatemprzegranej krzyżaków była hołd lenny złożoby polakom.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-14T15:00:49+01:00
W roku 1466 zawarto II pokój toruński. Państwo zostało podzielone na włączone do polski prusy królewskie i prusy zakonne,które stały się lennem Polski.Jednak w krótce zakon krzyżacki zaczoł dązyć do zdobycia ziemi od polski.W swoich działaniach starał się uzyskać poparcie esarskie orazz.papieskieGdy wielkim mistrzem został Albrecht,krzyżacy zaczeli otwarcie zmierzać do konfliktu z polską. Do wojny doszło w roku 1519 rezultatem przegranej wojny była klęska zakonu w prusach

1 5 1