Odpowiedzi

2010-01-15T12:14:52+01:00
Tomek Sawyer - charakterystyka.

Tomek Sawyer jest sierotą. Wychowuje go jego ciotka Polly.
Bohater ma przyrodniego brata - Sida.
Tomek Sawyer zawsze chodzi ubrany elegancko, dostojnie, niedzielnie. Ma słomkowy kapelusz.
Jest inteligentnym i sprytnym chłopcem. Wie jak oszukaćswą ciotkę. Zawsze działa pod wpływem emocji. Jest skłonny do awantur, często z byle powodu. Zaczepia dzieci. Lubi zwracać na siebie uwagę, często wygłupiając się. Lubi być w centrum zainteresowania. Mimo, iż jest niegrzecznym chłopcem, to w głębi duszy kocha swą ciotkę.
Jednakże Tomek jest naiwny - wierzy w najrozmaitsze zabobony! jest człowiekiem odważnym, jak i szlachetnym - wspomnieć tu należy o tym, jak wziął winę Becky na siebie. Dzięki temu uratował ją przed biciem w szkole. Jest również zaradny - gdyz uratował Becky i siebie. Wyszedł z pieczar.

Tomek Sawyer uwielbia czytać. Zna całe fragmenty "Robin Hooda" na pamięć ! Zna wiele książek o zbójnikach i piratach. Ma bujną wyobraźnię. Marzy o odnalezieniu skarbu. Jest chłopcem wrażliwym - często popada w nastrój zadumy, jak i smutku. Lubi myśleć o własnych przyjemnościach - jest egocentryczny.

Pozdrawiam! :)
3 1 3
2010-01-15T12:19:15+01:00
Tomek Sawyer to główny i tytułowy bohater powieści przygodowej Marka Twaina. Jest sierotą wychowaną przez ciotkę Polcię. Mieszka razem z nią, przyrodnim bratem-Sidem i kuzynką Mary od lat w tym samym małym miasteczku Sankt Petersburg na Południu Stanów Zjednoczonych.
Tomek to niski, piegowaty nastolatek. Ma krótkie kręcone włosy, które uważa za przekleństwo i strasznie ich nie cierpi. Na co dzień biega boso, w zniszczonym ubraniu lecz gdy jest taka konieczność potrafi wyglądać jak bardzo grzeczny i poprawny chłopiec.
Sawyer jest trochę awanturniczym chłopcem, a jego najlepszy przyjaciel to Huck Finn. Tomek jest zawsze wesoły i ma mnóstwo fantastycznych pomysłów co sprawia,że każdego dnia przeżywa nową, niezapomnianą przygodę. Nigdy nie siedzi bezczynnie. Chłopiec zwykle ma dobre intencje, ale nie zawsze mu to wychodzi tak jakby chciał. Jest bardzo porywczy i działa bez zastanowienia, a dopiero po fakcie myśli o konsekwencjach. Jednym z jego najgorszych, nieprzemyślanych postępków była ucieczka z domu. Tomek to odważny, pewny siebie i bardzo samodzielny chłopiec. Ma duże poczucie uczciwości i ambicji. Zawsze ma swoje zdanie, którego broni do końca. Jest uparty i odważnie dąży do celu. Ale także stać go na wrażliwość i dobroć.
Bardzo podziwiam Tomka Sawyera za jego odwagę i wieczne poczucie humoru. Imponują mi jego przygody, których miał tyle. Chciałbym kiedyś przeżyć coś takiego jak on.


(ale nie wiem czy charakterystyka musi być w czasie przeszłym czy może być w teraźniejszym)
4 3 4