Opis Polski w czasie zimy. Oczywiscie taka prawdziwa ładana. Wstep, rozwiniecie i zakonczenie

Prosze aby w opisie znalazlo sie:
-Jak wyglada Polska zima
-temperatura i wyglad pogody
-Jak ludzie chodza ubrani-
-Jak ludzie pamietaja i pomagaja zwierzeta
-Co robia dzieci zabawy zimowe na dworzu
-Piekno krajobrazu\

Z gory dziekuje ;D

3

Odpowiedzi

2010-01-14T15:42:15+01:00
Polska zima jest bardzo piękna. Jest duzo sniegu, co przynosi frajde dzieciom. Czasem tez utrudnia przemieszczanie sie po miastach. Temperatura jest rozna. czesciej jednak minusowa. bywaja tez pozamarzane jeziora stawy i zalewy, jednak trzeba pamietac aby nie chodzic po zamarznietym lodzie!
W zimę ludzie musza sie ubierac bardzo cieplo aby nie zmarznac. Dzieci lepia sniegowe balwany, robia aniolki na sniegu, i9 jezdza na sankach. w gorach jest to czas dla turystow gdyz podczas duzych opadow sniegu przyjezdzaja tu wraz z rodzinami. W gorach mozna jezdzic na nartach, na snoawboardzie. ale tez i na sankach. Nie wszyscy jednak spedzaja zime w gorach. np. dorosli jezeli pracuja do poludnia i nie maja czasu na wyjazdy i urlopy, moga isc na spacer np. do parku lub nad wode nkarmic zwierzeta. Przez zime zwierzeta nie moga samodzielnie zdobywac pozywienia.Sam urok krajobrazu jest swietny. Drzewa pieknie wygladaja jak sa osniezone. z daleka mozna podziwiac te piekne krajobrazy i wdychac swieze powieytrze.
Mysle ze zima w naszej ojczyznie to prawdziwe cudo. zawsze mozna wyjsc na spacer i dobrze sie dotlenic.
5 4 5
2010-01-14T15:42:48+01:00
Polska zima jest dosyć taką prawdziwa zimą wszędzie biało temp. dochodzi do - 18 nawet wyżej . Ludzie ubieraja sie bardzo cieplo. ludzie takze w zime pomagają zweierzetom np. robią karmniki i wsypóją ziarenka zboz , okruszki chleba a sarnom w paśniki kładą siano .dzieci jezdzą na sankach lepia bałwany oraz zucają sie sniezkami . Krajobraz ten jest bardzo pięny jest biało i nawet przyjemnie .

teraz weś ten opis bardziej sobie swormułuj i tak maż polowe pracy już zrobiona nie musisz dziekowac heh
5 3 5
2010-01-14T15:55:04+01:00
Jedna z najpiękniejszych pór roku w Polsce - Zima.Pora ta występuje w krajach o klimacie umiarkowanym czyli również w Polsce.Tutaj podczas zimy temperatura często przekracza poniżej 0°C , występują duże opady śniegu a czasami pada marznący deszcz czy też grad.Nasi mieszkańcy przywyknięci do upalnego lata , w sezonie zimowym noszą grube kurtki, czapki i szaliki. Polacy słyną z miłości do zwierząt co za tym idzie , stawiają karmniki dla ptaków lub rzucają siano dla sarenek. Dzieci , podczas polskiej zimy dostają 2 tygodnie wolnego , zwane feriami zimowymi. W ten właśnie czas grają w różne zabawy na śniegu. najbardziej popularną zabawą jest lepienie bałwanów które przyjęło się z religii pogańskich. Inną sprawiającą dużo frajdy zabawą jest kulig który był w dawnych czasach był uciechą dla polskiej szlachty. Bardziej odważni chłopcy rzucają w siebie śnieżkami zlepionymi ze śniegu. Polski krajobraz zimowy to najładniejszy krajobraz jaki występuje w 4 porach roku ale oczywiście jeśli siedzimy za oknem w ciepłym domku.
6 4 6