Odpowiedzi

2010-01-14T16:53:10+01:00
Mówić rodzicą lub opiekunowi gdzie sie idzie i o której sie bedzie w domu, uważać na przejściach, bezpiecznie bawić sie w śniegu !!
6 3 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-14T16:57:20+01:00
-Unikaj rozmów z nieznajomymi osobami, które wypytują Cię o termin powrotu nieobecnego sąsiada. Nie daj się zwieść. Zawsze pytaj o imię, nazwisko oraz cel wizyty. Rzekomi kolędnicy, listonosz, akwizytor lub nigdy przedtem nie widziany krewny rodziny, może także okazać się złodziejem lub oszustem !

-Pamiętaj o utrzymaniu w należytym porządku chodników i schodów przed domem. Ich oblodzenie bywa nie tylko powodem złamań i kontuzji, ale również wypadków i kolizji drogowych. Nie lekceważ oblodzonej elewacji Twego domu. Spadający z dachu sopel może ranić Ciebie lub przechodnia. Zaniedbując te obowiązki możesz stać się sprawcą czyjegoś nieszczęścia.

-Bądź ostrożny przy używaniu grzejników elektrycznych. Najczęstszymi przyczynami pożarów w okresie zimowym jest korzystanie z niesprawnych elektrycznych urządzeń grzewczych bądź pozostawianie bez dozoru urządzeń nieprzystosowanych do pracy całodobowej.

-
7 3 7