Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-14T18:26:58+01:00
1.Trzęsienie Ziemi na Haiti
Haitański Czerwony Krzyż oszacował, że we wtorkowym trzęsieniu ziemi na Haiti zginęło między 45 tys. a 50 tys. osób. Trzy miliony ludzi mogły odnieść obrażenia lub zostać bez dachu nad głową. Trzęsienie w rejonie stolicy kraju, Port-au-Prince, miało siłę ok. 7 w skali Richtera.Wcześniej media podawały, że w trzęsieniu mogło zginąć nawet ponad 100 tysięcy ludzi. Haiti liczy ok. 10 milionów ludności.To najsilniejszy wstrząs w tym regionie od ponad 200 lat. Centrum stolicy, Port-au-Prince, jest zniszczone.
2.Janukowycz i Tymoszenko powalczą o prezydenturę
W najbliższą niedzielę na Ukrainie odbędą się wybory prezydenckie. Według sondaży największe szanse na zwycięstwo ma lider Partii Regionów Ukrainy były premier Wiktor Janukowycz, oraz obecna szefowa rządu Julia Tymoszenko.
3.Sędziwy strażnik obozu źle się czuje; proces odroczony
Sąd w Monachium odroczył proces domniemanego byłego strażnika w niemieckim hitlerowskim obozie zagłady w Sobiborze Johna Demjaniuka z powodu złego samopoczucia oskarżonego.Proces Demjaniuka rozpoczął się 30 listopada. Jest oskarżony o pomoc w zamordowaniu 27,9 tys. Żydów w Sobiborze w 1943 r. Nie przyznaje się do winy.
4.18. finał WOŚP
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, jak co roku pobija kolejne rekordy! O północy licznik wskazywał 36 mln zł! Trwają jeszcze aukcje internetowe. Zlicytowano też złote serduszka i także rekord! 1 110 000 zł za jedno serduszko