Przyjechał do Ciebie rówieśnik z Australii. Nie wie nic o historii Polski. Babcia wspomniała mu tylko, że w XIX w. Polska zniknęła z map Europy. Wyjaśnij mu jak to się stało i co się działo z Polakami w zaborze Rosyjskim.

Trzeba napisać:
-dlaczego Polska zniknęła z map,
-jakie terytoria Polski zagarnęli Rosjanie podczas rozbiorów,
-jakie były powstania,
-jak Polacy próbowali ratować swoje państwo,
-kiedy im się udało je uratować i jak,
-jak traktowani byli Polacy przez Rosję,
-jakie prawa wtedy panowały,
-kto się wyróżnił(znane postacie).

+dodajcie jeszcze coś od siebie.


Z góry dzięki. !

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-14T18:06:32+01:00
Drogi wnusiu Polska zniknęła z mapy ponieważ przeciwko niej został ukniony spisek między Rosją Prusami i Austrią. Rosja głownie odpowiadała za ten spisek ponieważ to Caryca Katarzyna II zaczeła spiskować(kochanka Augusta Poniatowskiego). Polska została napadnieta z trzech stron i rozebrana przez zaborców.
Rosjanie zagarneli głównie północno wschodnia częsć polski.
Polacy próbowali ratować swoje państwo poprzez powstania w listopadzie 1830roku i w styczniu. polsce pomagał Napoleon tworzyły się legiony Polskie. Utworzono nawet Księstwo warszawskie. W zaborze rosyjskim rozwinięty był przemysł ale niepozwalano wyznawać nam swojej religi i ucznono dzieci na lekcjach w języku rosyjskim. Mordowano duz polaków. Polska odzyskała dopiero niepodelgłość w 1919roku 11listpada po 123 latach.
Znanae wtedy postacie to;
-adam Mickiewicz
-gen.Twardowki
-Józef Poniatowki
-Jerzy Kossak
2010-01-14T19:10:35+01:00
Polska zniknęła z map, ponieważ Rosjanie, Austryjacy i prusacy podzielili polskę między siebie.Rosjanie zagarnęli teraźniejsze tereny Lity, Łotwy, Estoni, Białorusi i Ukrainy.Było powstanie kościuszkowskie w 1794 roku.Polacy prubowali ratować Polskę powstaniami.Udało im się je uratować po 123 latach niewoli, było wiele powstań.Rosjanie kazali im mówić po rosyjsku, bili ich, kiedy zginął 1 rosjanin to oni zabijali 20 polaków.Polacy wogule nie mieli praw.Kościuszko, Jan Kiliński.