Odpowiedzi

2009-09-27T17:56:53+02:00
Droga(wpisz imię)!
Chciałbym ci przedstawić pewną formę sztuki, którą się zacząłem się interesować a mianowicie barok. Sztuka barokowa obejmuje:
-architekturę
-literaturę piękną
-malarstwo
-rzeźbę
W czasach baroku odkryto wiele talentów m.in Michał Anioł. Sztuka barokowa ujmuje mnie, gdyż jest w niej pełno światła. Zresztą nie muszę ci o tym tak dokładnie opowiadać bo przecież wiesz doskonale o tym jak bardzo lubię złoto. Pamiętasz naszą wyprawę do Kościoła ś Lipki? Tyle było tam ciekawych obrazów a wszystkie malowane były w stylu barokowym. Zresztą kościoły są urządzane właśnie an ten styl. Słyszałem ,ze w tym roku odwiedziłaś Wersal on również jest urządzony w tym stylu. Czy możesz mi go opisać? Nie wiem czy wiesz ale za element stylu barokowego uważa się rozbudowane ogrody z labiryntami. Czy ty wiesz coś o baroku jak tak to napisz.
Pozdrawiam....
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-27T17:57:07+02:00
12 Wrzesien 2009

Droga Olu

Ostatnio myslalam troche o kulturze srodkowo i zachodnioeuropejskiej. Czytalam duzo artykulow zwiazanych z tym tematem poniewaz naprawde mnie to zainteresowalo. Dowiedzialam sie ze barok obejmowal wszystkie przejawy dzialalnosci literackiej i artystycznej oraz filozofie i architekture. W jednej z ksiazek o baroku dowiedzialam sie ze barok wyrosl na gruncie renesansu i manieryzmu we Wloszech, II polowe XVI wieku a w XVII stuleciu rozpowszechnil sie niemal w calej Europie.Dowiedzialam sie ze słowo „barok” ma swoje korzenie najprawdopodobniej w języku hiszpańskim lub portugalskim, gdzie” barocco” znaczy perła o nieregularnym kształcie. Mam nadzieje ze Ciebie tez zaciekawi epoka Baroku. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Ania* niewiem czy dobrze :( ale mam nadzieje ze pomoglam :) powodzenia!!