Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-14T19:07:27+01:00
Robinson Cruzoe to tytułowy bohater powieści Daniela Defoe. Poznajemy go, gdy ma18 lat, na wyspę trafia mając 27 lat. Robinson mieszka w małym miasteczku w Anglii - Yorku. Jego ojciec jest kupcem, a matka zajmuje się domem.
Robinson to wysportowany i pełen energii młodzieniec, którego największym marzeniem jest zostać marynarzem. Zmienił się podczas pobytu na wyspie. Stał się silniejszy. Miał długie włosy i brodę. Ubrany był w kozie skóry- przypominał dzikusa. Jego skóra kolorem przypominała ciemny mahoń.
Cruzoe jest bardzo ambitny i za wszelką cenę pragnie spełnić swoje marzenie, lecz jego rodzice odradzali mu to ponieważ nie chcieli by zginął tak jak dwoje starszych braci Robinsona.
Crusoe jest zaradny i pomysłowy. Sam skonstruował potrzebne mu narzędzia. Wykazał się też wielką odwagą ratując Piętaszka z rąk ludożerców. Trafiając na wyspę zachował nadzieję i pogodę ducha.
Moim zdaniem Robinson to bardzo interesująca postać. Mimo przeciwności jakie zesłała mu natura, nie poddał się. Podziwiam go za to, i myślę, że mogła bym się od niego wiele nauczyć.