Gimnazjum
Polski

Proszę o rozprawkę na temat: Czy warto uczyć się języków obcych? Jest to dla mnie bardzo ważne.! Potrzebuję to pracę na jutro, góra pojutrze. ;)

Odpowiedzi

Kasia
  • Kasia (moderator)
  • Ekspert zadane.pl
+354 użytkowników doceniło użytkownika jako eksperta
Kasia
  • Kasia (moderator)
  • Ekspert zadane.pl
+354 użytkowników doceniło użytkownika jako eksperta

Sprawdzam każdą odpowiedź. dzięki temu mam pewność, że na stronie zostają tylko te poprawne. Chcesz zobaczyć dobrą odpowiedź? 😉

Sprawdzam każdą odpowiedź. dzięki temu mam pewność, że na stronie zostają tylko te poprawne. Chcesz zobaczyć dobrą odpowiedź? 😉

Skąd wiemy, że odpowiedź jest poprawna?
1
Nie ma błędów
2
Została dodana i sprawdzona przez eksperta
Dlaczego sprawdzamy odpowiedzi?
3
Ponieważ jakość odpowiedzi jest dla nas najważniejsza
4
Ponieważ chcemy pomóc Ci w nauceTematem mojej dzisiejszej pracy będzie odpowiedż na pytanie "Czy warto uczyć się języków obcych ? ". Po przemyśleniu wszystkich za i przeciw , zdecydowanie odpowiadam, że warto uczyć się języków obcych, ponieważ dzięki temu poszerzamy swoje horyzonty, mamy większą wiedzę. Aby  potwierdzić swoją tezę,  posłużę się kilkoma argumentami.

        Sądzę, że warto uczyć sie języków obcych, ponieważ cały świat integruje się, a znajomość wielu języków może nam bardzo ułatwić komunikację z cudzoziemcami. Wyjeżdżając za granicę możemy czuć się pewnie i swobodnie, gdyż znając obcy jezyk nie mamy obaw , że będziemy błądzić w obcym państwie. Możemy korzystać ze stron w obcym jezyku. Nie musimy nikogo pytać gdzie znajduje się dana ulica czy jakiś budynek urzędowy, bo z łatwoscią trafimy tam gdzie chcemy. Poza tym znając języki obce możemy pracować wszędzie tam gdzie nam się tylko wymarzy. Będziemy potrafili poradzić sobie w każdej sytuacji.

         Kolejnym argumentem jest to, iż w obecnych czasach pracodawcy coraz częściej wymagają, aby pracownicy posługiwali się biegle kilkoma językami. Osoba bezrobotna, która zna języki obce ma większą szansę na otrzymanie posady , niż osoba, która nie zna języków wcale. Jeżeli pracodawca zatrudni pracownika , który świetnie zna języki obce, to taki pracownik może liczyć na podwyżkę i szacunek przełożonego. Często przełożeni wysyłają pracownika w delegację za granicę, dlatego znajomość języków obcych jest bardzo przydatna.
         
         Następnym argumentem przemawiającym za tym , że warto uczyć się języków obcych jest to, że znajomość języków obcych pozwala nam dostać się do upragnionej szkoły. Im więcej języków znamy, tym bardziej zwiększamy swoją szansę na upragnioną szkołę. Warto więc zadbać o to, aby nasza znajomość językółw obcych była na najwyższym poziomie.

         Uważam, że osoba, która zna języki obce jest mile widziana w każdym towarzystwie. Taki człowiek ma satysfakcję z osiąganych sukcesów, jest pewny swoich umiejętności , ma poczucie własnej wartości. Wiadomo , że nic nie przychodzi w życiu łatwo, a na sukces trzeba ciężko pracować. Ale warto rozwijać swoje umiejętności, ponieważ w przyszłości mogą się one nam  bardzo przydać.

         Podsumowując uważam, iż warto uczyć się języków obcych , ponieważ w dzisiejszych czasach społeczeństwo stawia coraz wyższe wymagania, a w swojej argumentacji potwierdzilam tezę , którą zamieściłam na wstępie.

2012-07-31T19:18:48+02:00
Mózg
Mózg
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci
Kasia

Pomogę Ci w nauce. Chcesz wiedzieć, która odpowiedź jest poprawna?

Kasia

Pomogę Ci w nauce.
Chcesz wiedzieć, która odpowiedź jest poprawna?