Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-14T19:02:35+01:00
Zastanawiając się nad tym zagadnieniem, myślę, że każdy człowiek, niezależnie czy jest w pełni zdrowy fizycznie, czy też nie posiada mniejsze lub większe umiejętności, które powinien rozwijać, gdyż one mogą ułatwić nam życie.
Każdy z nas posiada przeróżne zdolności. Jest ich tak wiele, że nie sposób ich wszystkich wymienić! Tak, jak my różnimy się od siebie, tak różnią się nasze umiejętności. Są potrzebne w naszym życiu, ponieważ to one sprawiają, że potrafimy dokonywać rzeczy, które dla nas stają się priorytetem i z czasem osiągamy coraz więcej. Dzięki doskonaleniu swoich talentów, kształtujemy samego siebie. Rozwijamy swą wyobraźnię, mamy własne poglądy na różne tematy, potrafimy wykazać sie wiedzą w dziedzinie, którą dobrze znamy i interesujemy się nią. Doskonalenie umiejętności pomaga nam także poznać swoje mocne strony, dowiedzieć się różnych ciekawostek oraz dzięki własnym zainteresowaniom nie tracimy bezużytecznie czasu i uczymy sie nim gospodarować. Możemy także przekazywać swą wiedzę innym, pokazać, ze gdy chce się do czegoś dojść należy przy tym rozwinąć swe umiejętności, bo często zdarza sie, że one są początkiem do czegoś wielkiego, czegoś co daje nam satysfakcję oraz nowe możliwości.
Podsumowując, mogę stwierdzić, że jeśli jest nam dane nabyć i rozwijać nasze umiejętności, które często sa powodem do bycia lepszym, mądrzejszym i zdolniejszym, to powinniśmy robić wszystko, aby tego nie zaprzepaścić. Tak na prawdę każdy z nas posiada jakieś umiejętności, a ona bardzo często nadają sens naszemu życiu.
1 4 1
2010-01-14T19:06:41+01:00
Dlaczego człowiek powinien się dokształcać? To pytanie zadaje sobie każdy z nas. Lecz powinniśmy sobie odpowiedzieć na to pytanie.
Jak mawiają: człowiek uczy się wszystkiego. Weźmy np. takie osoby starsze żyjące w XXI wieku. Dziś wszystko jest nowoczesne:komputery, bankomaty czy nawet piloty od telewizorów. Dzisiaj, by normalnie funkcjonować należy uczyć się instrukcji obsługi tych urządzeń. Dla starszych osób są również otwarte nowe uniwersytety gdzie mogą się poczuć jak za dawnych lat. Młodzi natomiast uczą się w szkołach. Poza szkołą też dokształcają ich rodzice. Proszą by wynieść śmieci. To jest swego rodzaju nauka od bliźniego.
Jednym słowem - warto wiedzieć więcej i uczyć się cały czas. Wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
1 4 1