Odpowiedzi

2010-01-14T19:15:58+01:00
Str26. człowiek rozmawia z bogiem . pyta sie go czym dla niego jestesmy ze sie nami zajmuje. str 27 kazdy człowiek ma swój poczatek i kres. a dla człowieka najwaziejsza są dobra materialne , ale pewnego dnia zdarzyc moze sie nieszczęście choroba, samotność i napewo nadejdzie śmierć i co wtedy z tymi pieniędzmi i innymi rzeczami.(czyli nie chodzi oto ze pieniądze w zyciu są najważniejsze ale pomoc innym , rodzina itp)
2010-01-14T19:22:52+01:00
26-Duch święty w księdze kościoła
jest słowem Boga:
autorem jest sam Bóg,który objawia cześć swojej tajemnicy i swe zamiary wobec człowieka. Duch święty natchnął człowieka aby zapisał to co Bóg chce powiedzieć ludziom. Ducha Św. mamy pewność ze księgi Pisma Św. przekazują prawdziwą naukę o tajemnicy Boga Pisma Św. zostało przekazane przez Boga kościołowi po to aby z niego czerpał i wyjaśniał.

Jest słowem człowieka:
Wspól autorem jest człowiek natchniony który współpracuje z Bogiem i ma swobodę w wyrażaniu prawdy w wyborze formy literackiej stylu i gatunku literackiego. Autor natchniony ludziom językiem daje świadectwo wiary opowiada o związkach Boga z człowiekiem.

27-Tradycja Kościoła
Jest to zbiór objawionych prawd Bożych nie spisanych przez apostołów które kościół katolicki przechowuje i podaje im do wierzenia
a)liturgia i sztuka chrześcijaństwa
b)pisma ojców kościoła
c)dokumenty papieskie i sobrcze
d)dogmaty ogłoszone przez kościół
e)swiadectwa zycia świętych