Odpowiedzi

2010-01-14T21:54:19+01:00
"Zemsta" to ekranizacja powieści Aleksandra Fredry o tym samym tytule. Film wyreżyserowany został przez Andrzeja Wajdę w 2002 roku. Stał się dziełem ponadczasowym.
Sukces Wajdy, wybitnego, polskiego reżysera można zawdzieczać także aktorą, którzy świetnie wcielili się w swoje role: Janusz Gajos jako Cześnik Raptusiewicz, Andrzej Seweryn jako Rejent Milczek, Roman Polańśki jako Papkin, Katarzyna Figura jako Podstolina, Daniel Olbrychski jako Dyndalski, Agata Buzek jako Klara, Rafał Królikowski jako Wacław i inni.
Film opowiada o losach dwóch śmiertelnie skłóconych ze sobą sąsiadów, których połowy zamku są oddzielone murem. Gdy nad rozsądkiem góre bierze urażona duma, każdy sposób jest dobry, by pognębić przeciwnika. Cześnik i Rejent są w stanie zaangażować w prywatną 'wojnę' nawet swoją rodzinę. Ale co się stanie, kiedy Klara i Wacław zakochają się w sobie? Czy miłość wygra? I czy zostanie w końcu zburzony dzielący te dwie rodziny mur?
Zachęcam do oglądnięcia filmu "Zemsta", który podbił serca mnóstwa widzów. Potrafi rozbawić, wprawić w zadumę, a nawet zaintrygować. Bez wątpienia jest jednym z najlepszych filmów Polskiego kina.