Napisz charakterystyke Sancho Pansa z filmu pt "Don Kichote" praca ma zająć ok. 2.5 str a5 mają być w niej istotne informacje akapity itd...bardzo prosze o dobrze napisaną prace poniewarz mam bardzo wymagającego nauczyciela a sama nie mam czasu napisać tego zadania z góry dzięki :)

1

Odpowiedzi

2010-01-15T19:58:15+01:00
Sanczo Pansa jest realistą i materialistą, osobą twardo stąpającą po ziemi. Kieruje się miłością do rodziny i stara się zaspokajać jej potrzeby, dlatego ważne są dla niego również dobra materialne.
Sanczo Pansa jest prostodusznym i niewykształconym wieśniakiem. Poczciwy, lecz dość tępy i naiwny człowiek, namawiany przez Don Kichota do służby u niego, uwierzył, że się wzbogaci, przyjął propozycję i został jego giermkiem. Pewnej nocy zabrał ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy i opuszczając rodzinę oraz resztę swojego dobytku, wyruszyła osiołku wraz ze swym panem, szukać przygód, sławy i bogactwa. Sanczo Pansa jest osoba obdarzoną zdrowym rozsądkiem, ale też bardzo oddaną. Dostrzegał szaleństwo swego pana, jednak szanował jego wyższość i władzę.
Teraz przejdę do charakterystyki mojej osoby. Myślę, że podobnie jak Saczo Pansa jestem realistką. Nie należę do osób, które „bujają w obłokach” i staram się w życiu kierować rozsądkiem i doświadczeniem. Wydaje mi się jednak, że nie jestem tak naiwna jak Sanczp Pansa. Wpierw nim coś zrobię, staram się wszystko przemyśleć, nie działając zbyt pochopnie, aby później tego nie żałować. Warto jeszcze dodać, że ja również cenię sobie wartości i więzi rodzinne, ale nie opuściłabym swojej rodziny w poszukiwaniu bardziej dostatniego życia zarówno dla siebie jak i dla moich bliskich. Wydaje mi się, że nie chciałabym się z nimi rozstawać, podejmując ryzyko podróży w nieznane, nie mając pewności czy jeszcze kiedyś powrócę i ich zobaczę.
Podsumowując uważam, że na świecie powinno być więcej ludzi takich jak Sanczo Pansa. Ze względu na miłość i przywiązanie potrafią oni podjąć ryzyko, aby pomóc innym. W swoim postępowaniu nie myślą tylko o sobie, ale przede wszystkim o swoich bliskich, poświęcając się dla nich bez reszty. Nie ulega wątpliwości, że gdyby na świecie było więcej takich osób jak bohater, którego przedstawiłam, wszystkim żyłoby się lepiej. W miejsce obojętności i egoizmu zapanowałaby bezinteresowna przyjaźń i życzliwość między ludźmi. Coś Takiego czy nie jak nie to napisz mi