Odpowiedzi

2010-01-14T19:58:25+01:00
Don Kichote i Sanczo Pansa to osoby pierwszoplanowe w powieści Cervantesa pt: „Don Kichote”.
Don Kichote, był szlachcicem, który w wyniku uwielbienia do książek rycerskich, pragnął za wszelką cenę zostać błędnym rycerzem. Jego pasja doprowadzała do nielogicznego działania.
Sanczo Pansa natomiast był wieśniakiem, który zostawił rodzinę, by być giermkiem Don Kichota. Podziwiał go, wręcz uważał za autorytet ponieważ Don Kichot był dzielny, waleczny i odważny. Posiadał wszystkie cechy dobrego rycerza. Chciał być najlepszym z pośród nich. Był szczodry, miał zamiar podzielić się z giermkiem swoim dobytkiem i nadać mu tytuł hrabiego.
Początkowo Sanczo, jako osoba mało rozumna i naiwna, bezgranicznie wierzył każdemu słowu wypowiedzianemu przez jego pana. Jednak stopniowo zauważał coraz większe obłąkanie Don Kichota. Próbował uchronić go przed walką z wiatrakami. Starał się nie ulec szaleństwu błędnego rycerza.
Opętanie Don Kichata sięgało zenitu. Walczył z przedmiotami, nie zwracając uwagi na rozważne ostrzeżenia Sanczo. Chęć zdobycia tytułu najlepszego rycerza doprowadziła go do paranoii.
Zarówno postać Don Kichota jak i Sanczo miały taki sam cel - być najlepszym rycerzem. Jednak Sanczo był postacią rozważną, dążącą do celu w granicach rozsądku, jego czyny były roztropne. Okazał się postacią asertywną. Don Kichot natomiast dążąc do celu zagubił rozsądek, co spowodowało obłęd i opętanie w jego zachowaniu i czynach.
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2010-01-14T19:59:25+01:00
Sanczo Pansa to osoba pierwszoplana w powieści Cervantesa pt: „Don Kichote

był wieśniakiem


osoba mało rozumna


naiwny

bezgranicznie wierzył każdemu słowu wypowiedzianemu przez Don Kichota


był postacią rozważną,


dążył do celu w granicach rozsądku,


jego czyny były roztropne.


Okazał się postacią asertywną