Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-14T21:09:21+01:00
Pewnego dnia napotkałam się na wielkiego Kwiata był on fioletowy oraz miał ramki w krztałcie serca które były czerwone.
Gdy podeszłam bliżej ujrzałam blask który prowadził do krainy róż (..) szłam dalej aż ujrzałam Piękne fioletowe stokrotki :)


hehe no niewiem czy to na temat ... no ale może ;* ;p;p
2010-01-14T21:13:39+01:00
Pelargonia
zastosowNIA:
1)Wiele gatunków jest uprawianych jako rośliny ozdobne, w Polsce głównie jako rośliny doniczkowe w mieszkaniach i na balkonach. Wszystkie uprawiane pelargonie ozdobne to mieszańce. Ogrodnicy dzielą je na 4 główne grupy:
-pelargonie bluszczolistne,Mają łodygi płożące się, liście mięsiste i błyszczące o kształcie podobnym do liści bluszczu. Kwiaty zebrane są w baldach i są pojedyncze lub pełne w kolorach od białego poprzez różowy, liliowy i purpurowy do fioletowego. Są uprawiane w mieszkaniach i na balkonach.
-pelargonie pasiaste, Mają wzniesione pędy, liście nerkowate o falistych brzegach wyrastające na długich ogonkach i zazwyczaj posiadające na górnej stronie charakterystyczne wzory. wiaty pojedyncze lub pełne, zawsze zebrane w baldachy. Kolor u róznych odmian od białego poprzez róż, czerwień do fioletu. Są uprawiane przeważnie na balkonach.
-pelargonie wielkokwiatowe , Mają wzniesione pędy, liście duże, 5-klapowe o piłkowanych brzegach, owłosione. Kwiaty są duże i zebrane w baldachy. Mają kolor od białego poprzez różowy, liliowy i czerwony do fioletowego. Zazwyczaj są uprawiane w mieszkaniach.
pelargonie pachnące: Należą tutaj odmiany m. in. pochodzące od gatunków: pelargonia kutnerowata , pelargonia pachnąca, pelargonia wonna

Z liści wielu gatunków produkuje się olejek zapachowy wykorzystywany w perfumerii. W tym celu wykorzystuje się głównie gatunki olejkodajne

imiona od tego kwiatu: pelagia, petronella
pochodzenie: pochodzą głównie z Afryki Południowej
gatunki: liczy ich 200