Zagrożenia i trudności dla młodych przygotowujących się do małżeństwa bądź do życia rodzinnego (przedstawienie problemu,czynniki wywołujące ten problem, próby rozwiązania, możliwe trudności, ocena moralna itp) WYPRACOWANIE 1,5 strony a4

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-14T22:05:07+01:00
Zagrożenia i trudności dla młodych przygotowujących się do małżeństwa bądź do życia rodzinnego (przedstawienie problemu,czynniki wywołujące ten problem, próby rozwiązania, możliwe trudności, ocena moralna itp)

W dzisiejszym czasie, gdy często mówi się o kryzysie małżeństwa, młodzi ludzie boją powiedzieć sobie TAK.Dużo role odgrywaja media, które w swoich filmach pokazuja rozpady rodzin, kłutnie, zdrady. Coraz więcej ludzi zwraca się do sądów diecezjalnych o unieważnienie sakramentu małżeństwa. Czynnikiem wywołującym ten problem oprucz roli mediów jest to iż mężczyżni zmuszeni są do wyjazdów poza granicę swojej małej ojczyzny aby zapracować na życie. Jest to czynnik, który wpływa na rozpad rodzin. Dlatego ważna jest rodzinna modlitwa, która obecnie jest przez wiele rodzin zaniedbywana. Ludzie twierdzą,że Bóg jest im niepotrzebny, poradzą sobie bez Niego. Ważne jest aby rodzice uczyli od mała dzieci modlitwy. Modlitwa jednoczy ludzi. Tego potrzebuje dzisiejsza rodzina. Ponadto ważne jest aby młodzi ludzie byli wobec siebie szczerzy, umacniali się na wzajem na dobre i złe dni. W obecnym świecie młodzi ludzie zawierają sakrament małżeństwa, gdzyż byli zmuszeni. Mówi się dzisiaj o tym, ze ludzie młodzi muszą się "SPRAWDZIĆ" przed ślubem. Wszystko w życiu człowiek ma swój czas. Ważne jest aby młodzi ludzie wzajemnie się szanowali, dażyli się zwajemną modlitwą. Dzisiejszej rodzinie potrzebna jest modlitwa całego Kościoła.
Małżeństwo to jeden ze sakramentów jakie Bóg daje człowiekowi. To młodzi mówiac sobie nawzajem TAK zapraszają Boga do swojego życia. Jednak potem jest to zaniedbywane przez brak modlitwy. Czynnikiem poprawiającym obecną sytuację rodzin jest to iż w wielu parafiach powstają poradnie rodzinne w których mogą oni zaczerpnąć porad. W parafiach odbywają się kursy przedmałżeńskie. Jest to ważny czynnik, z jakim zwraca się do młodych ludzi Kosciół. Młodzi ludzie muszą chcieć ale i też w rodzinach , w których są wychowywane dzieci musi być na pierwszym miejscu Bóg. Mlodzi ludzie gy widzą w swoich rodzicach wzajemną miłość, dobro szacunek też i oni będą tak postępować w przyszłym sakramentalnym związku.