Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-14T21:24:53+01:00
Reżyserem filmu pt.: „Katyń” jest znany na całym świecie zdobywca Oskara Andrzej Wajda. Film poświęcony był II wojnie światowej. „Katyń” opowiada o okrutnej zbrodni katyńskiej, w której ginęli polscy oficerowie. Polscy oficerowie wywożeni byli do Kozielska, Starobielska, Ostaszkowa by usłyszeć wyrok. Ciała naszych żołnierzy pochowane zostały w dołach w Katyniu, Charkowie, Miednojach, i Bykowni. Obsada była doborowo dobrana. A są to między innymi: Jan Englert, Danuta Stenka, Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Paweł Małaszyński, Andrzej Chyra i Artur Żmijewski. Dla filmu to duży plus.
Andrzej Wajda wprowadził wątki z wcześniej nagranych dokumentów, które jeszcze bardziej wprowadziły w nastrój. Zbrodnia, która dokonała się w Katyniu do dzisiaj jest kwestią otwartą, gdyż Rosja nie zadośćuczyniła narodowi polskiemu za wyrządzone krzywdy w czasie II wojny światowej. W Katyniu i innych miejscach zginął kwiat polskiej inteligencji i elita Armii.
Budujące jest to, że reżyser nie tylko opisuje mordy, ale też wiele rodzin, które mają nadzieje, które czekają na powrót ojców, mężów czy braci. Muzyka wprowadza nas w odpowiedni nastrój i oddaje uczucia zawarte w filmie.
Mundury były bardzo ładne jak na czasy wojny. Polscy oficerowie prali i wietrzyli je. Nie potrafię ocenić czy były one za nowe.
Wrażenie zrobiła na mnie ostatnia scena filmu, gdy Sowieci rozstrzeliwali polskich oficerów. Na rozkaz Stalina, został wydany wyrok na 15 tysięcy oficerów polskich oraz 7500 obywateli polskich pełniących znaczne funkcje w świecie polityki i kultury II RP, przez rozstrzelanie. Jest to bardzo wzruszający obraz. Oglądając ostatni moment filmu miałam łzy w oczach. Obraz pokazuje okrucieństwo i brak litości Sowietów wobec oficerów polskich.
Uważam, że „Katyń” to jeden z najlepszych filmów polskich. Warto obejrzeć ten film. Polecam i zachęcam do obejrzenia go. Nie tylko dla osób starszych, ale i dla młodzieży oraz wszystkich patriotów.
  • Użytkownik Zadane
2010-01-14T21:25:10+01:00
Film pt. katyn wzbudzil we mnie podziw i wzruszenie. byl to emocjujacy film opowiadajacy o zlych czasa, czasach katowania i mordowania niewinnych ludzi.
dzieki niemu zrozumialam ze wiele rzeczy na swiecie wydarza sie niesprawiedliwie.
1 5 1